Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Podsumowanie projektu "Roztańczone...

Aktualności

Podsumowanie projektu "Roztańczone Dzieciaki"

Podsumowanie projektu "Roztańczone Dzieciaki"

Opublikowano: 08.11.2016 3 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Tuszowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie dla całej społeczności lokalnej. Wspólnie z przybyłymi na tę uroczystość gośćmi - panią wójt Magdaleną Sałek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury - p.Katarzyną Krzywicką, radnym Gminy Jabłonna - p. Bogdanem Wałachowskim, Zespołem Śpiewaczym z Tuszowa oraz rodzicami i całą społecznością szkoły podsumowaliśmy działania zrealizowane w czasie trwania projektu. Projekt był zwycięzcą konkursu Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+. Inicjatywy lokalne 2016.
Spotkanie rozpoczęliśmy "Polonezem" - uczniowie w pięknych strojach pozyskanych w ramach realizacji projektu zaprezentowali się przepięknie w tym jakże dostojnym tańcu narodowym. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Nawłatyna, przekazując informacje o celach i założeniach projektu oraz o działaniach jakie zostały przeprowadzone w tym czasie. Koordynatorka projektu p. Jola Goszczyńska opowiedziała zebranym w kilku słowach o prezentowanych tańcach oraz przedstawiła naszych gości specjalnych Zespół Śpiewaczy KGW z Tuszowa. Uczniowie zaprezentowali się następnie w nowych strojach ludowych, w których wykonali "Trojaka" oraz ostatni taniec do muzyki współczesnej "Color of your life" z chustami również nabytymi na potrzeby warsztatów tanecznych.

Niezwykle wzruszającym momentem był występ naszych gości specjalnych, Zespól Śpiewaczy wykonał dwie pieśni regionalne.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja multimedialna z warsztatów, wyjazdu do filharmonii oraz nauki tańca, którą obejrzeli  zaproszeni goście oraz uczestnicy projektu przy kawie i ciasteczku.

Cieszymy się ogromnie, że wzięliśmy udział w projekcie na rzecz naszych uczniów. Dzięki temu poszerzyliśmy ofertę zajęć edukacyjnych, doposażyliśmy nasze Koło Taneczne w nowe stroje, a uczniom daliśmy szansę do lepszych warunków nauki i rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Powrót