Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności GCK gospodarzem gminnego etapu...

Aktualności

GCK gospodarzem gminnego etapu Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

GCK gospodarzem gminnego etapu Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Opublikowano: 18.11.2016 8 listopada w Gminnym Centrum Kultury przeprowadzone zostały eliminacje gminne Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
We wtorkowy, listopadowy poranek, 8 dnia miesiąca, zebraliśmy się w Gminnym Centrum Kultury na wspólne wysłuchanie 47 prezentacji  recytatorskich w ramach Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Dziewczęta i chłopcy z gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjów pochylili się nad trudnym tematem zaproponowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury – mianowicie nad droga życiową każdego z nas. Konkurs nosił tytuł „QUO VADIS – dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”. W zaciemnionej sali widowiskowej GCK, przy skromnej scenografii zasłuchiwaliśmy się w marzenia i pragnienia osób występujących, których oceniało surowe acz sympatyczne jury w składzie p. Edyta Majewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie, p. Małgorzata Adamczyk – kierowniczka działu edukacji w Teatrze im. H.Ch. Andersena, animatorka i aktorka oraz p. Marcin Wąsowski – reżyser, scenarzysta, animator, twórca, aktor.

W naszym konkursie nie chodzi oczywiście o wygraną, ale raczej o radości z obcowania ze słowem pisanym i mówionym – poezją i prozą, oraz świadomości jak wielką ma ona dla nas wartość … ponieważ może rozświetlić nam drogę lub pomóc odnaleźć cel. Niemniej postanowiliśmy podarować wyróżnionym wejściówki na spotkanie ze słowem steatralizowanym – wyróżnieni obejrzą „Muminki” lub „Wesele” w Teatrze H. Ch. Andersena.

Poziom występów był bardzo wysoki, zwłaszcza jeśli chodzi o naszą niezwykle dojrzałą i „rozfilozofowaną” młodzież, jednak do następnego etapu przejść mogło ogółem sześć osób. Jury w kategorii 6-9 lat wybrało Manuelę Górę oraz Julię Ściburę, w kategorii 10-13 – Wenesę Wnuk oraz Michała Welmana natomiast w kategorii 14-16 - Maję Radecką oraz Marcina Pietrzaka. Ta szóstka 17 listopada wybrała się do lubelskiego Centrum Kultury aby wziąć udział w etapie powiatowym – trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.
Powrót