Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Święto Rodziny w Tuszowie

Aktualności

Święto Rodziny w Tuszowie

Święto Rodziny w Tuszowie

Opublikowano: 06.06.2017 1 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Tuszowie odbyło się Święto Rodziny. Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

     Ten niezwykły dzień rozpoczął się warsztatami kulinarnymi – uczniowie przygotowywali zdrowe przekąski i desery. Dzieci w klasach przygotowały sałatki owocowe, szaszłyki, koreczki, kanapki, galaretki a nawet chatki z herbatników czy rafaello!!! Wszystkie pyszności pięknie prezentowały się na wspólnym stole ustawionym na górnym korytarzu.
     Kiedy zajęcia kulinarne dobiegły końca, nadszedł czas na część oficjalną. Pani Dyrektor powitała uroczyście licznie przybyłych rodziców oraz Panią Wójt. Podkreśliła jak ważnym w życiu każdego z nas jest posiadanie domu pełnego miłości i ciepła rodzinnego, jak istotną rolę odgrywają rodzice i rodzina i zaprosiła wszystkich do niezwykłej krainy - Krainy Rodziny. W dedykowanym rodzicom koncercie życzeń, wierszem i piosenką, dzieci podziękowały za bezgraniczną miłość, trud wychowania, opiekę i cierpliwość. W czasie tak wielkiej uroczystości nie mogło zabraknąć występu Koła Tanecznego - tym razem w odsłonie ludowej i rockendrolowej. Na zakończenie części artystycznej na Kochane Mamusie i Kochanych Tatusiów czekały własnoręcznie przygotowane upominki oraz gorące uściski i buziaki od swoich pociech.
     Po uroczystej akademii nadszedł czas na wspólną degustację przygotowanych potraw. Ależ to były pyszności!!!
     Następnie nadszedł czas na rozgrywki sportowe. Chętni uczniowie i rodzice wzięli udział w przygotowanych konkurencjach - stacjach sprawnościowych, turnieju warcabów oraz tenisa stołowego oraz rozgrywce w zbijaka. Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była zacięta, ale dla uczestników to nie wygrana była najważniejsza. Najważniejsza była satysfakcja ze wspólnej zabawy. Po potyczkach sportowych na wszystkich czekała niespodzianka - lody ufundowane przez Radę Rodziców, które przyniosły orzeźwienie po chwilach pełnych wysiłku.
     Pod koniec naszego święta Pani Dyrektor wraz z p. J. Goszczyńską podsumowała wszystkie konkurencje, a zwycięzcom pogratulowała i wręczyła nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
     Cieszymy się ogromnie, że już kolejny raz wspólnie mogliśmy spędzić ten wyjątkowy dzień. Święto Rodziny było wspaniałą okazją do integracji - wspólnej zabawy, aktywności sportowej, promowania zdrowego odżywiania i prezentacji talentów.
     Dopisała przepiękna pogoda, wszystkim dopisał też dobry humor. Zadowolenie, uśmiech na twarzach dzieci, rodziców i nauczycieli potwierdziły, że wszyscy świetnie się bawili.