Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Podsumowanie inwestycji 2019

Aktualności

Podsumowanie inwestycji 2019

Podsumowanie inwestycji 2019

Opublikowano: 26.01.2020 Początek to dobry czas na podsumowania, my chcielibyśmy Państwu przedstawić kilka inwestycji zrealizowanych na przestrzeni ostatniego 2019 roku.
Zaczniemy od najważniejszych dla nas działań - przebudowy i budowy dróg gminnych. W 2019 r. przebudowano łącznie 4.742,8 m dróg gminnych na łączną kwotę 3.101.601,88 zł, z czego otrzymano dofinansowanie w kwocie 1.149.668,00 zł w Jabłonnie-Majatek, Jabłonnie Drugiej, Skrzynicach-Kolonii i Wolnicy.
 
Kolejnym obszarem podsumowania 2019 roku w który inwestujemy jest infrastruktura oświatowa i tereny rekreacyjne. W tym roku powstały:
- Otwarta Strefa Aktywności w Tuszowie i plac zabaw z siłownią zewnętrzna w Chmielu Pierwszym (realizatorem zadania było OSP Chmiel, Gmina była partnerem);
- boiska wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Czerniejowie i Zespole Szkół w Jabłonnie;
- ogrodzenia przy Zespole Szkół w Piotrkowie i Jabłonnie, a także przy Centrum Kultury Gminy Jabłonna;
- od 2018 roku prowadzimy termomodernizację szkół na terenie naszej gminy, w tym roku wykonana została termomodernizacja Zespołu Szkół w Piotrkowie. W 2020 roku termomodernizacji podlegać będą Szkoła Podstawowa Tuszów i Szkoła Podstawowa w Skrzynicach.
Zdecydowana większość ze zrealizowanych inwestycji posiadała dotację ze środków zewnętrznych, m.in. Ministerstwo SportuUrząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, LGD Kraina wokół Lublina (Turystyka Krainy wokół Lublina).
 
Wiele mam pyta nas o kolejną naszą inwestycję - Klub Dziecięcy, który powstał na terenie naszej gminy. Informujemy zatem, że trwa obecnie nabór 15. dzieci w wieku do lat 3 do Klubu Dziecięcego „Zielone Jabłuszko”. Klub Dziecięcy "Zielone Jabłuszko" powstał w starych mieszkaniach nauczycielskich przy Zespole Szkół w Piotrkowie. Będzie się mieścił na pierwszym piętrze budynku, dlatego też dobudowana została klatka schodowa z windą. Na zdjęciach możecie Państwo zobaczyć jeszcze nie do końca urządzone pomieszczenia w których odbywać będą się zajęcia.

Projekt jest finansowany z dwóch źródeł - budowa z rządowego programu Maluch + (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), funkcjonowanie z projektu „Wspieramy mamy w gminach powiatu świdnickiego i lubelskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego).

Ubiegły rok i 2020 to czas intensywnych prac w centrum naszej gminy. W 2019 roku obyła się modernizacja remizy strażackiej na potrzeby świetlicy środowiskowej, miejsca spotkań dla mieszkańców, organizacji pozarządowych, punktu bezpłatnych porad prawnych, porad psychologicznych.

Kolejną z inwestycji była budowa placu targowego wraz z droga dojazdową - targi zaczną odbywać się w nowym miejscu z początkiem lutego.

W planach na 2020 rok jest budowa parkingu obsługującego plac targowy (na miejscu obecnej biblioteki i GOPSu), remont starego budynku Urzędu Gminy na potrzeby Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie, a także budowa terenu rekreacyjnego na miejscu obecnego placu targowego (nasadzenia, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, elementy parku sensorycznego, trampoliny, altanka, ławeczki).