Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Wizyta w Pałacu Prezydenckim

Aktualności

Wizyta w Pałacu Prezydenckim

Wizyta w Pałacu Prezydenckim

Opublikowano: 27.03.2015 25 marca 2015 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z Prezydentem Polski Panem Bronisławem Komorowskim podsumowujące 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczestniczył również Prezes Zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak oraz 200 wolontariuszy z całego kraju. Gości powitał Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski. W spotkaniu wzięła też udział małżonka prezydenta.
Tegoroczny 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest cząstką polskiej wolności i to jedna z najpiękniejszych części – podkreślał w swoim wystąpieniu  Prezydent  RP Bronisław Komorowski dziękując Jerzemu Owsiakowi, jego żonie, fundacji, wolontariuszom i wszystkim ofiarodawcom. 
 
Nasi uczniowie  każdego roku angażują się  w tę „serduszkową” akcję ludzi dobrej woli. Zbierają pieniądze do puszek, organizują „fanty”, występują się podczas finału na scenie Gminnego Centrum Kultury w Piotrkowie. Natalka Piotrowska i Małgosia Winiarczyk z Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie  miały  szczęście i zaszczyt być  w tej grupie 200 reprezentantów ogromnej rzeszy wolontariuszy  na  opisywanym spotkaniu razem z dyrektorem gimnazjum- Wiesławą Herecką.
 
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, w  wyjątkowo ciepły i słoneczny, wiosenny dzień. Dlatego też obok tej doniosłej uroczystości mogliśmy pospacerować po Warszawie odwiedzając takie miejsca jak: Stare  Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, centrum stolicy z Pałacem Kultury.
 
Bardzo dziękujemy Pani dyrektor GCK Teresie Skwarzyńskiej za zgłoszenie naszych kandydatur i Pani wójt Magdalenie Sałek –za pomoc w dotarciu na miejsce spotkania.
Uczestnicy spotkania: 
Natalia Piotrowska i Małgorzata Winiarczyk   
uczennice  klasy IIA Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie
Wiesława Herecka – dyrektor gimnazjum