Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Edukacja ekologiczna z sukcesami w...

Aktualności

Edukacja ekologiczna z sukcesami w Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie

Edukacja ekologiczna z sukcesami w Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie

Opublikowano: 31.03.2015 Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie, pod kierunkiem pani Danuty Wadowskiej i pani Wandy Pacek, wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół w Bełżycach im. Mikołaja Kopernika i Powiat Lubelski.

Celem konkursu było m.in. rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz promowanie walorów Małej Ojczyzny.

 Prace oceniane były w III kategoriach. W kategorii „Wszystko złoto, co się śmieci” należało wykonać pracę plastyczną, o dowolnej tematyce, z dowolnych surowców do recyklingu. Oceniane były: kreatywne podejście do tematu, walory artystyczne, estetyka wykonania, oryginalność. W tej kategorii zespół dwuosobowy – Wiktoria Koper i Natalia Piotrowska z klasy II a zajęły I miejsce. Autorki rzeźby wykazały się nie tylko niezwykłą pomysłowością, ale również cierpliwością – zadbały o każdy szczegół, wykorzystały także różnorodne materiały: papier, plastik, stare płyty CD. Dodać należy, że w tej kategorii była też największa konkurencja, ponieważ nadesłano aż 65 prac.

W kategorii „Ach lubelski…jaki cudny” polegającej na wykonaniu prezentacji lub filmu promującego walory powiatu lubelskiego wyróżnienia otrzymały dwa zespoły uczniów: Samanta Goś i Kamila Turowska oraz Mikołaj Kozak i Mateusz Kłodnicki (wszyscy z klasy pierwszej).

Konkursowi towarzyszyły cenne nagrody.  Laureatki konkursu za zajęcie I miejsca otrzymały mp4, uczniowie wyróżnieni otrzymali drobne upominki, nagrodą dla szkoły był laptop.

Dziękuję wszystkim uczniom za zainteresowanie tematyką konkursu i zaangażowanie. Życzę dalszych sukcesów.                      

Danuta Wadowska