Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Lokalna Strategia Rozwoju w gminie...

Aktualności

Lokalna Strategia Rozwoju w gminie Jabłonna

Lokalna Strategia Rozwoju w gminie Jabłonna

Opublikowano: 22.04.2015 Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina", której członkiem jest Gmina Jabłonna od 2008 roku zorganizowała w naszej gminie spotkanie aby porozmawiać o potrzebach naszych mieszkańców w perspektywie pojawiających się nowych środków unijnych. Ścieżka rowerowa, tereny inwestycyjne, świetlica czy plac zabaw - o tym wszystkim mogliśmy porozmawiać na spotkaniu w którym uczestniczyło blisko 50 osób - mieszkańców naszej gminy.

Spotkanie miało charakter warsztatowy, mogliśmy jako mieszkańcy wszystkich wsi spisać plusy i minusy w obszarach: aktywność społeczna, infrastruktura, dziedzictwo kulturowe i tradycja, przedsiębiorczość. Następnie mogliśmy oddać głos na najważniejsze tematy dla nas - spotkanie było niezwykle efektywne. Dzięki niemu mamy pierwszą listę najważniejszych  potrzeb, na które będziemy mogli szukać finansowania jako Gmina.

Dziękujemy za liczne przybycie, dyskuję - było warto!