Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

Aktualności

Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

Opublikowano: 27.04.2015 W niedzielę 26 kwietnia 2015 roku, delegacje blisko 50 strażaków ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy brały udział w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków do na Jasną Górę.

Po zbiórce o godzinie 9.15. i ustawieniu pododdziałów na Placu Biegańskiego w Częstochowie, strażacy złożyli meldunek Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Na Placu Władysława Biegańskiego głowa państwa posadziła Dąb Wdzięczności, a następnie wszyscy uczestnicy pielgrzymki wyruszyli na Jasną Górę. Po wystąpieniu Prezydenta RP, w południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta na Błoniach Jasnogórskich.

W pielgrzymce wzięli udział także posłowie, senatorowie, przedstawiciele ministerstw, urzędów centralnych, kierownictwo Państwowej Straży Pożarnej, władze związku OSP RP, kompanie honorowe i poczty sztandarowe.  Jasna Góra jest miejscem, które scala całe  środowisko strażaków. Przybyli tu po to, by zaczerpnąć siły, mądrości, nadziei ale przede wszystkim miłości do Boga, Ojczyzny i człowieka.