Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Ocalić od zapomnienia...

Aktualności

Ocalić od zapomnienia...

Ocalić od zapomnienia...

Opublikowano: 09.05.2015 Nasza historia, pielęgnowanie tradycji, zwyczajów to niezwykle ważne zadanie stojące przed naszą społecznością. Od nas dorosłych mieszkańców zależy ile nasze dzieci, wnuki będą wiedziały o dawnych miejscach, ważnych osobach, wydarzeniach.
Drodzy Mieszkańcy!
Nasza historia, pielęgnowanie tradycji, zwyczajów to niezwykle ważne zadanie stojące przed naszą społecznością. Od nas dorosłych mieszkańców zależy ile nasze dzieci, wnuki będą wiedziały o dawnych miejscach, ważnych osobach, wydarzeniach sprzed lat. Dlatego też chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie Urzędu Gminy Jabłonna i Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie – „Ocalić od zapomnienia…”.
 
Akcja ma na celu zebranie historii, fotografii, opowieści o dawnym życiu codziennym w naszej gminie (w tym okresu II wojny światowej – najlepiej świadków tych wydarzeń).
 
Chcemy zaprosić do podzielenia się materiałami gromadzonymi często przez lata w domach rodzinnych które mogą mieć szczególną wartość dla naszej społeczności – zapraszamy do udostępnienia nam zdjęć, materiałów mówiących o historii gminy, poszczególnych wsi, wyglądu przestrzeni, budynków, krajobrazó, osób – materiały będą skanowane, opisane i ODDAWANE właścicielom. Zależy nam aby rozpocząć proces archiwizowania i spisywania tych wartościowych materiałów, aby móc wykorzystać je w przygotowaniu publikacji, folderów, materiałów o Gminie Jabłonna.
 
Materiały, chęć podzielenia się historiami prosimy zgłaszać do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie do Dyrektora Biblioteki – Edyty Majewskiej.
 
Będziemy wdzięczni za chęć współpracy i wspólnego pielęgnowania historii naszej gminy!
 
Wójt Gminy Jabłonna
Magdalena Sałek