Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Uczniowie z Gimnazjum w Jabłonnie z...

Aktualności

Uczniowie z Gimnazjum w Jabłonnie z wizytą w teatrze

Uczniowie z Gimnazjum w Jabłonnie z wizytą w teatrze

Opublikowano: 19.05.2015 9 maja grupa 18 uczniów z Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie wraz z nauczycielką języka polskiego – panią Edytą Bork miała okazję spędzić sobotni wieczór inaczej niż zwykle, uczestnicząc w spektaklu teatralnym „Moria” zrealizowanym przez Teatr ITP, do którego należą studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wyjazd doszedł do skutku dzięki inicjatywie, zaangażowaniu i pomocy pani Wójt Gminy Jabłonna.
Przedstawienie nawiązujące do biblijnej historii Abrahama pozwalało widzom przenieść się w inną rzeczywistość, uświadamiało między innymi to, że nie ma jednej prawdy o człowieku, stawiało wiele pytań. Nie zabrakło również ciekawych, zaskakujących akcentów, np. aniołów poruszających się na hulajnogach, czy faraona w kolorowej, hawajskiej koszuli, krótkich spodenkach, połyskującego złotym łańcuchem na piersiach. Całości doskonale dopełniały: wschodnia muzyka, piosenki, taniec oraz scenografia.
       Kiedy przebrzmiały ostatnie brawa i zapadła kurtyna, uczniowie gimnazjum w Jabłonnie mieli możliwość spotkać się z aktorami oraz reżyserem ks. Mariuszem Lachem. Studenci różnych kierunków chętnie opowiadali o swojej teatralnej pasji, dzielili się doświadczeniami, żartowali, odpowiadali na pytania. Widać było, że to, co robią, sprawia im wiele radości i daje pozytywną energię. Spotkanie z młodymi aktorami było cennym doświadczeniem dla gimnazjalistów, a o udanym wieczorze najlepiej świadczy powtarzające się w drodze powrotnej pytanie: „Kiedy znów tu przyjedziemy?”.