Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Podróż dookoła świata

Aktualności

Podróż dookoła świata

Podróż dookoła świata

Opublikowano: 21.05.2015 W Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie z/s w Piotrkowie 21 maja młodzież Gimnazjum z Jabłonny i Piotrkowa miała możliwość obejrzeć wystawę fotografii z różnych zakątków świata oraz posłuchać ciekawych opowieści, wrażeń z wyprawy dookoła kuli ziemskiej. Wszystko to dzięki wizycie Pana Kazimierza Kasprzaka – podróżnika i dziennikarza.
Młodzież miała również możliwość obejrzenia amatorskiego filmu z wyprawy dookoła kuli ziemskiej oraz o polskim cmentarzu we Włoszech na Monte Casino.
O doświadczeniach z wyprawy opowiadał podróżnik, dziennikarz Kazimierz Kasprzak związany z naszą gminą, który urodził się w 1941 r. w Chmielu, obecnie mieszkaniec Lublina.

Główną pasją emerytowanego redaktora Dziennika Wschodniego są podróże. Odwiedził dotychczas ponad 100 krajów co zaowocowało wieloma publikacjami także w prasie polonijnej. Od roku 2007 stał się pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego stopy stanęły na wszystkich kontynentach i we wszystkich strefach klimatycznych i jest członkiem Międzynarodowego Klubu Siedmiu Kontynentów.  Pan Kazimierz cały czas podejmuje niekonwencjonalne wyzwania za miesiąc wybiera się na wyprawę na Kamczatkę.
Opowieści bardzo zainteresowały młodzież i chętnie spotka się jeszcze z podróżnikiem.