Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności I Międzyszkolny Konkurs Papieski dla...

Aktualności

I Międzyszkolny Konkurs Papieski dla szkół z Gminy Jabłonna.

I Międzyszkolny Konkurs Papieski dla szkół z Gminy Jabłonna.

Opublikowano: 21.05.2015 20 maja 2015 r. w Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Papieski dla szkół z Gminy Jabłonna. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe (Jabłonna, Piotrków, Skrzynice, Czerniejów, Tuszów) oraz gimnazja z Jabłonny i Piotrkowa.
Na konkurs przybyli zaproszeni goście: Paweł Pikula- Starosta Lubelski, Dariusz Gajo- członek Zarządu Powiatu, Magdalena Sałek- Wójt Gminy Jabłonna, Ewa Maj- dyrektor ZASZ w Jabłonnie, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Jabłonna oraz księża z parafii w Jabłonnie, Czerniejowie, Bychawce. Siedem drużyn zmagało się  w finale konkursu, a nad poprawnością odpowiedzi czuwała komisja  w składzie ks. Proboszcz Zbigniew Cholewa, Małgorzata Adamczyk  ze Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz Teresa Skwarzyńska- dyrektor  Gminnego Centrum Kultury w Piotrkowie.
 Konkurs z wiedzy o Janie Pawle II składał się z sześciu rund ( krzyżówka, zdjęcia, prawda, czy fałsz, balony).Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Szkoła Podstawowa w Piotrkowie   w składzie: Katarzyna Sulowska, Patrycja Pomałecka i Klaudia Żłobicka.  Opiekunem był ks.Marek Chodorowski oraz p. A. Dyzma. Puchar dla szkoły oraz nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu ufundował starosta Powiatu Lubelskiego Paweł Pikula. Drugie miejsce zdobyło Gimnazjum w Piotrkowie, w składzie: Dominika Grzegorczyk, Julia Tyburczyk, Aleksandra Gąbka. Opiekunem była Danuta Grudzień. Puchar  oraz nagrody rzeczowe ufundowała pani Wójt Gminy Jabłonna Magdalena Sałek. Trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Czerniejowie: Zofia Bryda, Katarzyna Kowalska, Kamila Marczak. Opiekunem była Anna Grzanka i Barbara Sagan. Nagrodę dla szkoły w postaci albumu o Janie Pawle II oraz nagrody rzeczowe ufundowała Radna Powiatu Lubelskiego Urszula Paździor. Konkurs urozmaicały nam piosenki religijne w wykonaniu Kingi Szyszki oraz Oliwii Matuszczyk przy akompaniamencie katechety - Ojca Grzegorza.
W konkursie  plastycznym  w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła szkoła w Tuszowie, a w kategorii gimnazjów- Gimnazjum Publiczne w Jabłonnie. II miejsce otrzymała szkoła w Skrzynicach. Nagrody  ufundował ks. Proboszcz parafii w Jabłonnie Zbigniew Cholewa. Organizatorami Międzyszkolnego  Konkursu Papieskiego dla szkół z Gminy Jabłonna była  Urszula Paździor nauczyciel historii i wos oraz  Małgorzata Zdrojkowska nauczyciel historii i języka angielskiego Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie.