Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Impro Lato w Gminie Jabłonna

Aktualności

Impro Lato w Gminie Jabłonna

Impro Lato w Gminie Jabłonna

Opublikowano: 12.08.2015 Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Jabłonna na warsztaty teatralne "Impro Lato".
IMPRO LATO to warsztaty dla młodzieży w wieku 13 - 19 lat: teatralne (aktorstwo, improwizacja, dramaturgia), fotograficzne, scenograficzne i plastyczne (kostiumy, grafitti i inne), muzyczne oraz promocyjne,prowadzone w kilku grupach warsztatowych.
FINAŁ to wspólnie stworzony spektakl improwizowany na podstawie lokalnych historii, zebranych i wybranych przez uczestników.
 
Harmonogram:
17 - 21.08 - warsztaty prowadzone w różnych miejscowościach w gminie Jabłonna: Czerniejów, Chmiel, Skrzynice, Jabłonna i Piotrków,
24 - 28.08 – praca nad spektaklem w wybranym miejscu,
30.08 – g.16.00 i g. 19.00 - finał i pokaz spektaklu.
Przez pierwszy tydzień będziemy podróżować po różnych miejscowościach w Gminie Jabłonna, by zbierać ciekawe historie od mieszkańców i pracować nad nimi warsztatowo. Drugi tydzień poświęcimy na warsztaty, które przygotują do stworzenia własnego spektaklu.
Codziennie warsztaty trwają 6 h z przerwą na posiłek i odpoczynek - rezerwujcie dużo czasu na super zabawę!
START: 17.08 (poniedziałek) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłonnie o godzinie 12.00.
Przez cały czas trwania projektu zapewniamy transport uczestników na terenie gminy wynajętym autokarem (zabieramy na warsztaty i odwozimy po nich),  wyżywienie (jeden posiłek) oraz ubezpieczenie.
 
Prowadzący:
Przemysław Buksiński - Aktor, konferansjer, pedagog, wykładowca, animator kultury, trener technik teatralnych. Jest dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą EPIcentrum Technik Teatralnych przy ACK Chatka Żaka w Lublinie oraz twórcą grup improwizacji teatralnej „No Potatoes” oraz „Poławiacze Pereł”.
Remigiusz Jankowski - Aktor teatralny i filmowy. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 2004 roku. Współpracuje z Teatrem W. Bogusławskiego w Kaliszu, Sceną Prapremier Invitro w Lublinie oraz warszawskim Teatrem Współczesnym. Prowadzi warsztaty i zajęcia teatralne.
Łukasz Jemioła - Muzyk, kompozytor, gitarzysta. Szczególnie bliskie są mu takie gatunki, jak: blues, folk, piosenka autorska i przedwojenna oraz technika gry gitarowej zwana fingerpicking. Jest absolwentem Wychowania Muzycznego UMCS w Lublinie.
Tomasz "Maped" Pizoń - Scenograf, szablonista, rzeźbiarz, muralista, grafik oraz ilustrator i animator. Założyciel Warsztatów Szablonu, jednej z niezależnych inicjatyw artystycznych łączących wiedzę społeczną, urbanistyczną i artystyczną z zakresu sztuki ulicy. Inicjator Laboratorium Kultury i Edukacji Frutti di Mare w Lublinie.
Paweł „Totoro” Adamiec - Fotograf, charakteryzator, projektant, wykładowca. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie.
 
Dodatkowe informacje:
Kasia Krzywicka
koordynator projektu
tel. 669 792 502
 
IMPRO LATO to projekt realizowany przez Pracownię Rozwoju Lokalnego w ramach programu „Lato w teatrze”
Partnerzy: Urząd Gminy Jabłonna, Gminne Centrum Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna