Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Międzynarodowe spotkania w naszej gminie

Aktualności

Międzynarodowe spotkania w naszej gminie

Międzynarodowe spotkania w naszej gminie

Opublikowano: 07.10.2015 We wszystkich szkołach naszej gminy dzieci i młodzież mieli okazję wziąć udział w dwutygodniowych warsztatach prowadzonych przez międzynarodowych studentów organizacji AIESEC z którą gmina rozpoczęła współpracę. Jak młodzież spędziła czas podczas tych spotkań, m.in. w Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie zapraszam do przeczytania relacji i odwiedzenia galerii zdjęć.

W dniach 14-19 września oraz 28 września do 2 października gościliśmy w naszym gimnazjum studentów międzynarodowej organizacji AIESEC, którzy prowadzili u nas zajęcia w formie wolontariatu. W pierwszym tygodniu naszą szkołę odwiedziły studentki Yang Yang z Chin oraz Evangelia z Grecji. Przeprowadziły one szereg lekcji kulturowych dotyczących ich rodzimych krajów. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim i każda klasa miała możliwość pogłębić swoją wiedzę nie tylko językową ale i  historyczno-kulturową, a także poćwiczyć taniec czy wymowę chińskich głosek. Zajęcia bardzo się uczniom podobały i z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych gości zagranicznych. W ostatnim tygodniu września odwiedził nas pan Eric – dziennikarz z Meksyku. Jego zajęcia również wzbudziły duże zainteresowanie ze względu na egzotykę tak odległego kraju jak Meksyk. Ostatniego dnia pobytu studentów w gimnazjum to nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali prezentacje na temat Polski, jej tradycji, kultury i kuchni. Naszym gościom bardzo smakowały dania polskiej kuchni, nauczyli się podstaw poloneza oraz poznali ciekawe i zabytkowe miejsca Lubelszczyzny. Mamy nadzieję, że nasz kraj i nasze gimnazjum będzie mile wspominane przez gości zagranicznych.

Małgorzata Zdrojkowska