Tutaj jesteś Aktualności Apel o pomoc osobom...

Aktualności

Apel o pomoc osobom bezdomnym, samotnym i starszym

Apel o pomoc osobom bezdomnym, samotnym i starszym

W związku z okresem zimowym i trudnymi warunkami pogodowymi Wójt Gminy Jabłonna zwraca się z apelem do mieszkańców Gminy Jabłonna o zwrócenie uwagi na sytuację osób wymagających pomocy, szczególnie starszych, samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych, przebywających w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców Gminy o wzajemną solidarność i reagowanie na przypadki zasłabnięć osób samotnych znajdujących się w czasie chłodów na dworze.
 
Prosimy o informowanie pracowników pomocy społecznej, również za pomocą numeru 81 56 100 50 lub najbliższą jednostką policji 997, o bezdomnych potrzebujących pomocy oraz samotnie mieszkających, szczególnie osobach starszych, wymagających wsparcia.
 
Na terenie województwa lubelskiego działa 20 schronisk i noclegowni. Osoby potrzebujące mogą również skorzystać z oferty jednej z placówek oferujących pomoc doraźną, gdzie dostaną ciepły posiłek czy odzież zimową. Baza placówek dostępna jest na podstronie Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie - wykaz miejsc noclegowych.
 
Powrót
ZIT

Projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego

Planowanie przestrzenne

Zapraszamy do odwiedzenia strony Partycypacja w planowaniu przestrzennym w Gminie Jabłonna

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej

Gospodarka odpadami

Informacje dotyczące odpadów komunalnych