Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Gimnazjaliści świętowali niepodległość!

Aktualności

Gimnazjaliści świętowali niepodległość!

Gimnazjaliści świętowali niepodległość!

Opublikowano: 12.11.2015 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli. Dzień ten celebrowali również gimnazjaliści z Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie.

Z tej okazji  10 listopada 2015 r. uczniowie  Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie pod kierunkiem nauczycieli: Pani Urszuli Paździor i Danuty Wadowskiej, przygotowali akademię upamiętniającą 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.              

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, następnie uczniowie przedstawili program poetycko-muzyczny ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. pieśni: „Rota”, „Pierwsza brygada”, „Piechota” w wykonaniu chóru szkolnego oraz  „Ostatni list”, którą zaśpiewał Marcin Pietrzak. Nasi uczniowie  wspaniale recytowali wiersze. Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy występujący na znak szacunku ubrani byli w tym dniu w uroczyste stroje galowe.
 
 Ta niecodzienna lekcja historii pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość, a przede wszystkim przypomniała uczniom, że należy pielęgnować nasze tradycje poprzez śpiewanie hymnu narodowego, pieśni patriotycznych, wywieszanie flag państwowych i czynne uczestnictwo w akademiach poświęconych ważnym wydarzeniom. 
 
Urszula Paździor