Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności „Lolek z ciszy niepokalanej”

Aktualności

„Lolek z ciszy niepokalanej”

„Lolek z ciszy niepokalanej”

Opublikowano: 03.11.2015 Wyjątkowa postać papieża Jana Pawła II, którego ciepłe spojrzenie i głos urzekały każdego człowieka, od dziecka do dorosłego w różnych zakątkach naszego globu... Takim pamięta go większość z nas - i aby uczcić jego wyjątkową osobę, gimnazjaliści przygotowali krótki spektakl.

Rosną następne pokolenia. Młodzi ludzie poznają sylwetkę Papieża Polaka na przykład  w październiku, kiedy obchodzimy Dzień Papieski. Rok 2015 ogłoszony przez sejm Rokiem Jana Pawła II  obfituje  w wydarzenia  poświęcone Wielkiemu Polakowi.

    Jan Paweł II, kiedyś był chłopcem, małym Lolkiem.  Życie Lolka Wojtyły to doskonały scenariusz na film, książki i … przedstawienie. Trudnego zadania podjęli się uczniowie z klasy II B, wsparci grupą artystyczną. Popołudnia prób w szkole i ćwiczenia w domu, przyniosły efekt – sztuka „Lolek z ciszy niepokalanej”. Wysiłek się opłacał. Cisza i skupienie, potem łezka w oku, słowa podziękowania w pierwszej kolejności  od pani Dyrektor Wiesławy Hereckiej i gromkie brawa dla artystów. Nad przygotowaniami czuwali nauczyciele: Mariola Cichecka-Bryda, Jolanta Fidut, o. Norbert Majchrowski.

 Tak gimnazjaliści poznali jak z małego Lolka narodził się Wielki Jan Paweł II. I długo po przedstawieniu  nuciliśmy refren końcowej piosenki:

 „W ciszy niepokalanej Boże dojrzały plany  Lolek został papieżem Świętym papieżem wybrany.”

 

Jolanta Fidut