Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Gimnazjum Publiczne w Jabłonnie w...

Aktualności

Gimnazjum Publiczne w Jabłonnie w trakcie realizacji projektu Erasmus+ „Let’smakemusic on in the classroom”

Gimnazjum Publiczne w Jabłonnie w trakcie realizacji projektu Erasmus+ „Let’smakemusic on in the classroom”

Opublikowano: 13.11.2015 Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk - Partnerstwa strategiczne. Projekty realizowane w ramach akcji 2 „Partnerstwa strategiczne” polegają na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych, władz oświatowych i innych organizacji zajmujących się edukacją szkolną. W projekcie uczestniczy 8 państw: Turcja (główny koordynator), Rumunia, Węgry, Włochy, Hiszpania, Litwa, Łotwa i Polska. Celem naszego projektu jest wypracowanie metod edukacyjnych polegających na użyciu muzyki w nauczaniu różnych przedmiotów oraz opublikowanie ich w formie e-booka. Każdy kraj prezentuje również swój dorobek kulturowy w formie piosenek, tańca, czy gry na instrumentach podczas wizyt w krajach partnerskich.

W dniach 5-7 listopada 2015 r.  miało miejsce spotkanie robocze koordynatorów i ich asystentów w Kirikkale w Turcji. W wyjeździe uczestniczyły panie Małgorzata Zdrojkowska i Edyta Bork.  W trakcie wizyty zaplanowane zostały m. in. kolejne działania oraz ustalone terminy następnych wyjazdów. Przedstawiciele partnerskich szkół wymieniali się cennymi doświadczeniami, pomysłami, a także mieli możliwość obserwować zastosowanie metod muzycznych w praktyce, na przykład podczas lekcji matematyki.

Tureccy gospodarze byli bardzo pomocni oraz zadbali o miłą atmosferę. Goście mieli możliwość poznać nie tylko szkołę, ale również bogatą kulturę, spotkać się z władzami, zwiedzić stolicę – Ankarę  oraz unikalną w skali światowej Kapadocję, uznaną za jeden z cudów przyrodniczych. Wyjątkowa gościnność z pewnością na długo zostanie zapamiętana przez uczestników wyjazdu, a już w styczniu kilku uczniów z Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie odwiedzi Włochy. 

 

M. Zdrojkowska, E. Bork