Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Mikołajki Naukowe z programem...

Aktualności

Mikołajki Naukowe z programem PROJEKTOR - wolontariat studencki

Mikołajki Naukowe z programem PROJEKTOR - wolontariat studencki

Opublikowano: 06.12.2015 4 grudnia w naszej gminie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, Wójt Gminy Jabłonna, Dyrektorzy wszystkich szkół z terenu Gminy Jabłonna oraz przedstawiciel Fundacja Rozwoju Wolontariatu podpisali porozumienie o współpracy w ramach programu PROJEKTOR - wolontariat studencki.

Dzięki podpisanemu porozumieniu w szkołach na terenie gminy dzieci i młodzież będą uczestniczyły w zajęciach dodatkowych ze studentami lubelskich uczelni. Program PROJEKTOR od 10 lat pozwala na rozwój wiedzy i umiejętności najmłodszych dzięki organizacji ciekawych zajęć z osobami, które chcą dzielić się z nimi swoją wiedzą. 

Podczas Mikołajków Naukowych zorganizowanych w Zespole Szkół w Jabłonnie odbyły się pierwsze zajęcia. Matematyka, chemia, robotyka, fizyka, warsztaty cyrkowe, animacja dla dzieci to czekał w salach lekcyjnych jako mikołajkowe preznty od lubelskich wolontariuszy oraz św. Mikołaja. Dzieci aby zaprezentować swoje umiejętności zaprezentowały się w pokazie tańca towarzyskiego. 

Podpisanie porozumienia jest pierwszym krokiem do rozpoczecia współpracy oraz szukania nowych, ciekawych i skutecznych metod nauczania, aby móc wspierać dzieci w ich rozwoju.