Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności „Umysł Przyłapany” w gminie Jabłonna

Aktualności

„Umysł Przyłapany” w gminie Jabłonna

„Umysł Przyłapany” w gminie Jabłonna

Opublikowano: 10.12.2015 Wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik z siedzibą w Warszawie w skład, której wchodzą interaktywne eksponaty ( 15 stanowisk) oraz urządzenia i materiały zaprezentowana została w dniach 7-8 grudnia 2015 r w sali sportowej przy Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie.
Celem wystawy jest zachęcenie odwiedzających do poszerzenia wiedzy o zjawiskach zachodzących w otaczającym świecie.
 
Odwiedzili ją wszyscy uczniowie  szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Jabłonna. Czynna każdego dnia od 9:00 do 15:00 umożliwiła wielokrotne zatrzymanie się i eksperymentowanie przy każdym stanowisku ekspozycyjnym przez odwiedzających.
 
Przekonaliśmy się, że można słyszeć łokciem, bezboleśnie usiąść na gwoździach, trudno było rozpoznać czy przedmiot jest ciepły czy zimny i jeszcze wiele innych zaskakujących zjawisk i ciekawostek. Wszystkiego trzeba było spróbować samodzielnie: dotknąć, sprawdzić, przetestować. Bo tak naprawdę głównym „eksponatem” wystawy jest jej odbiorca.
 
„Umysł przyłapany” przełamuje schematy myślenia, skłania do zadawania pytań i poszukiwania rozwiązań, a przy tym można się wspaniale bawić.
 
Wiesława Herecka