Tutaj jesteś Aktualności Rozpoczynamy ferie z...

Aktualności

Rozpoczynamy ferie z Teatrem Satyry Zielona Mrówa

Rozpoczynamy ferie z Teatrem Satyry Zielona Mrówa

W sobotę 13 lutego o godzinie 17.00 zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury w Piotrkowie na spektakl Teatru Satyry Zielona Mrówa "Podglądanie rodaków, czyli na Zapupiu Dalekim". Wstęp wolny! Zapraszamy!
Teatr Satyry Zielona Mrówa o spektaklu:
„W bliżej nieokreślonym czasie bo na przestrzeni wieków. W miejscu o trudnej do określenia szerokości i długości geograficznej, na Zapupiu Dalekim, wykorzystując zabawę rekwizytem, staramy się zachować ducha twórczości Ludwika Jerzego Kerna, tworzymy, idąc tropem autora, przy pomocy własnej stylistyki i swobodnej interpretacji , portret własny nas i naszych rodaków, nasze  słabości, ułomności, przypadłości i śmiesznostki, to znaczy wszystko to co łączy się w określeniu niedoskonałość człowieka.”

Teatr Satyry „Zielona Mrówa” powstał w październiku 2008 roku. Tworzą go wychowankowie Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie czyli uczniowie szkół artystycznych i innych lubelskich szkół średnich w wieku 16 – 19 lat. Swoje pierwsze spektakle teatr opierał na Teatrzyku Zielona Gęś K. I. Gałczyńskiego i właśnie ten Najmniejszy Teatrzyk Świata  ukształtował charakter teatru i stał się inspiracją kolejnych inscenizacji.

 

Powrót
ZIT

Projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego

Planowanie przestrzenne

Zapraszamy do odwiedzenia strony Partycypacja w planowaniu przestrzennym w Gminie Jabłonna

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej

Gospodarka odpadami

Informacje dotyczące odpadów komunalnych