Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Nauczyciele z wizytą na Łotwie

Aktualności

Nauczyciele z wizytą na Łotwie

Nauczyciele z wizytą na Łotwie

Opublikowano: 19.04.2016 W dniach 4 – 9 kwietnia 2016 r. na Łotwie odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie koordynatorów i nauczycieli biorących udział w projekcie Erasmus+ „Let’s Make Music on in the Classroom”. Gimnazjum Publiczne w Jabłonnie reprezentowały panie: Edyta Bork oraz Elżbieta Kochaniec. Podczas warsztatów nauczyciele szkół partnerskich z Turcji, Hiszpanii, Węgier, Rumunii, Włoch, Litwy, Łotwy oraz Polski planowali kolejne wizyty, dyskutowali nad innowacyjnymi metodami nauczania, w których istotną rolę odgrywa muzyka, a także obserwowali ich zastosowanie w praktyce.
     Ponadto każdy kraj prezentował wykorzystywanie nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz korzyści z tego płynące. Ciekawym doświadczeniem dla nauczycielek z Jabłonny było przeprowadzenie dwóch lekcji dla łotewskich uczniów oraz nauka tradycyjnych, ludowych tańców państw uczestniczących w projekcie. Organizatorzy przygotowali też piękne występy, koncerty, a także zadbali o to, by czas podzielony był pomiędzy pracę nad projektem i wizyty kulturowe. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się m.in. Muzeum Lalek i Muzeum Chleba, barokowy pałac Rundale, który bywa nazywany łotewskim Wersalem. Uczestnicy spotkania mogli też spacerować plażą i podziwiać nadbałtycką Jurmałę oraz poznać ciekawe miejsca w stolicy – Rydze, która słynie z malowniczych uliczek, secesyjnych budynków, Starego Miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 
     Spotkanie na Łotwie było bardzo owocne dla realizacji projektu, gdyż niewątpliwie ułatwiło współpracę w ciągu najbliższych miesięcy. Wpłynęło ono na uatrakcyjnienie programu edukacyjnego Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie oraz zwiększenie efektywności pracy nauczycieli. Obecnie grupa uczniów przygotowuje się do wizyty w Rumunii, która będzie miała miejsce już w maju.
 
                                                                                  
  Edyta Bork
Powrót