Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Kawiarenki, na, na, na… czyli o...

Aktualności

Kawiarenki, na, na, na… czyli o tygodniu z kulturą w naszej gminie

Kawiarenki, na, na, na… czyli o tygodniu z kulturą w naszej gminie

Opublikowano: 20.05.2016 W dniach 9-13 maja jedna z sal Gminnego Centrum Kultury zamieniła się w klimatyczną francuską kawiarenkę z lat 30 XX wieku. Małe stoliki przykryte były kremowymi obrusami, z maleńkich flakoników wystawały kwiaty bzu , a obok stały dzbanek z wodą, miętą i cytryną i małe szklaneczki. W tle słychać było muzykę z dawnych lat, a w powietrzu unosił się zapach świeżo parzonej kawy. Taka scenografia pojawiła się w GCK z racji co roku, odbywających się tam Małego Konkursu Recytatorskiego i Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.
 
Prowadzący (Małgorzata Adamczyk, Edmund Kuryluk)zadbali o atmosferę wydarzenia. W przerwach między występami pracownicy domu kultury zachęcali dzieci do wspólnych zabaw – stolikowe konkursy na wskazanie jak największej liczby nazwisk polskich poetów, rozgrzewki dykcyjne i emisyjne. Udało się nawet namówić jednego z jurorów, aby powiedział wiersz (w skład jury zasiedli – Magda Sierocińska, Ludwika Mroczkowska (Czytelnia Dramatu), Mateusz Wróblewski (Bychawskie Centrum Kultury), a podczas przeglądu śpiewaczego prowadzący – E. Kuryluk z jednym z jurorów – B. Drozdem dali mini koncert muzyki tradycyjnej, śpiewanej otwartym głosem.
 
Poziom tegorocznych konkursów był wysoki i wyrównany. Jednak profesjonalne jury musiało wybrać najlepsze występy i tak w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik w kategorii I (6-10 lat) wyróżnienia otrzymali: Maja Ostapiuk, Julia Ścibura, Karolina Teter oraz Dominik Kłys, a nominację do następnego, wojewódzkiego etapu otrzymała Katarzyna Grzywa. W kategorii II (11-13 lat) wyróżnienie trafiło do Natalii Szyszki, a nominacja do następnego etapu do Kornelii Gorajskiej. W kategorii III(14-16 lat) wyróżnienia powędrowały do Pauliny Sprawki, Marcina Pietrzaka, Zofii Brydy i Izabeli Włodarczyk natomiast nominowana do kolejnego etapu została Anna Malinowska. W kategorii IV (17-20 lat) wyróżnienie trafiło do Kingi Lipskiej a nominacja została przyznana Monice Krzyżak. Zwycięzcy oprócz nominacji do kolejnego etapu otrzymali w nagrodzie bilet na godzinne warsztaty muzyczne z Agnieszką Jagiełło – Dyrektorem Muzycznym Gospel Project.
 
 
W Małym Konkursie Recytatorskim w kategorii I nagrodzone zostały: Malwina Ziętek i Julia Ścibura, zaś w kategorii II – Alicja Samborska i Aleksandra Dycha.
 
Zwycięzcy oprócz nominacji otrzymali podwójne bilety na spektakl do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.
 
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy podkreślając wielokrotnie, że nie zwycięstwo jest ważne, a udział, spotkanie z innymi i samorozwój! Zresztą czy trzeba nagród kiedy można rozkoszować się tym co najpiękniejsze na świecie czyli muzyką i słowem?!
Powrót