Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Aktualności

X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Opublikowano: 09.06.2016 Od 2006 roku w naszej gminie systematycznie raz w roku odbywa się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. W tym roku 7 czerwca gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa w Skrzynicach. Do walki o ten zaszczytny tytuł stanęli najlepsi uczniowie z pięciu szkół podstawowych w naszej gminie.

Przygotowanie do konkursu wymagało od nich systematycznej i wytężonej pracy, bowiem finał stał na wysokim poziomie. Teksty dyktand i pomysłowe zadania konkursowe zostały przygotowane przez nauczycieli polonistów  z naszej gminy: p. Marię Grzesiak, p. Agnieszkę Marzec, p. E. Flisiak, p Urszulę Oberdę i p. M. Wilczek, którzy od wielu lat współpracują ze sobą i korzystają z wymiany własnych doświadczeń pedagogicznych.

Warto  podejmować trud organizacji ortograficznych zmagań, gdyż  wzbudzają motywację do uczenia się  tej trudnej sztuki, kształcą czujność i spostrzegawczość językową, uczą respektowania zasad zdrowej rywalizacji.

Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z pułapkami ortograficznymi zostali nagrodzeni albumami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Laureaci X Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego:  

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii”  zdobyła Patrycja Pielecha z ZS w Jabłonnie – przygotowanie p. M. Grzesiak

II miejsce: Wojciech Cioczek z SP w Skrzynicach – przygotowanie p. M. Wilczek

III miejsce: Anna Zaborek z ZS w Piotrkowie – przygotowanie p. A. Marzec

 

A to fragment dyktanda, z którym zmierzyli się uczniowie:

„Bez wahania zapisujemy trudne wyrazy. Dajemy sobie radę z hodowlą hortensji i chabrów, półmiskiem chrupiących homarów, herbarzem honorowego i cherlawego, ale chaotycznego hrabiego i ohydną próchnicą zębów. Potrafimy odróżnić czyhać od czmychać, wahać od wachlować, chuchać od huczeć….”                                                                

Powrót
ZIT

Projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego

Planowanie przestrzenne

Zapraszamy do odwiedzenia strony Partycypacja w planowaniu przestrzennym w Gminie Jabłonna

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej

Gospodarka odpadami

Informacje dotyczące odpadów komunalnych