Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Aktualności

X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Opublikowano: 09.06.2016 Od 2006 roku w naszej gminie systematycznie raz w roku odbywa się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. W tym roku 7 czerwca gospodarzem konkursu była Szkoła Podstawowa w Skrzynicach. Do walki o ten zaszczytny tytuł stanęli najlepsi uczniowie z pięciu szkół podstawowych w naszej gminie.

Przygotowanie do konkursu wymagało od nich systematycznej i wytężonej pracy, bowiem finał stał na wysokim poziomie. Teksty dyktand i pomysłowe zadania konkursowe zostały przygotowane przez nauczycieli polonistów  z naszej gminy: p. Marię Grzesiak, p. Agnieszkę Marzec, p. E. Flisiak, p Urszulę Oberdę i p. M. Wilczek, którzy od wielu lat współpracują ze sobą i korzystają z wymiany własnych doświadczeń pedagogicznych.

Warto  podejmować trud organizacji ortograficznych zmagań, gdyż  wzbudzają motywację do uczenia się  tej trudnej sztuki, kształcą czujność i spostrzegawczość językową, uczą respektowania zasad zdrowej rywalizacji.

Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z pułapkami ortograficznymi zostali nagrodzeni albumami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Laureaci X Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego:  

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii”  zdobyła Patrycja Pielecha z ZS w Jabłonnie – przygotowanie p. M. Grzesiak

II miejsce: Wojciech Cioczek z SP w Skrzynicach – przygotowanie p. M. Wilczek

III miejsce: Anna Zaborek z ZS w Piotrkowie – przygotowanie p. A. Marzec

 

A to fragment dyktanda, z którym zmierzyli się uczniowie:

„Bez wahania zapisujemy trudne wyrazy. Dajemy sobie radę z hodowlą hortensji i chabrów, półmiskiem chrupiących homarów, herbarzem honorowego i cherlawego, ale chaotycznego hrabiego i ohydną próchnicą zębów. Potrafimy odróżnić czyhać od czmychać, wahać od wachlować, chuchać od huczeć….”                                                                

Powrót