Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Pipi Pończoszanka zawitała do naszej...

Aktualności

Pipi Pończoszanka zawitała do naszej gminy

Pipi Pończoszanka zawitała do naszej gminy

Opublikowano: 30.06.2016 Pippi Pończoszanka w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. Do kolejnych miejscowości przyjeżdża namiot cyrkowy, w którym spotkamy rudą dziewczynkę z ogromną fantazją i mnóstwem pomysłów. Pippi nie siedzi prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie lubi, jak każe jej się coś robić. Jest samodzielna, odważna i silna, ale bardzo tęskni za swoimi rodzicami. 27 czerwca 2016 roku na boisku przy Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie wyrósł wielki namiot cyrkowy a w nim nasza Pipi, a wszystko dzięki Gminnemu Centrum Kultury w Jabłonnie z/s w Piotkowie, które zaprosiło do naszej gminy Teatr Pinokio.

Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widziświat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko mapiękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nieznaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych - opowiada Konrad Dworakowski, reżyser spektaklu.

Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia podejmują temat miejsca dziecka w społeczeństwie, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie chcą przypomnieć dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

Projekt artystyczny realizowany w ramach programu „Lato w teatrze” składa się ze spektaklu „Pippi Pończoszanka”, koncertu, parady oraz warsztatów artystycznych. Działania skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów.  

 

Wywiad w RADIU LUBLIN: TUTAJ

 

reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski

scenografia: Marika Wojciechowska

muzyka: Piotr Klimek

konsultacje cyrkowe: Grupa CARNIVAL

produkcja: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr Pinokio w Łodzi

aktorzy:  Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Dominika Majewska, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Mariusz Olbiński, Piotr Osak, Ewa Wróblewska

cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak, Stanisław Madej

muzycy z zespołu Bura Kura: Konrad Dworakowski, Piotr Frontczak, Łukasz Jerzykowski/Michał Nowak

Powrót