Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Wieczór z poezją i muzyką w Gimnazjum...

Aktualności

Wieczór z poezją i muzyką w Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie

Wieczór z poezją i muzyką w Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie

Opublikowano: 10.06.2016 25 maja 2016 r. o godzinie 18.00 w Gimnazjum Publicznym w Jabłonnie odbył się kolejny wieczór poetycko – muzyczny pt.: „Wiosną miłość się zaczyna”.
Organizatorką była nauczycielka języka polskiego pani Edyta Bork, zaś uroczystość wiązała się z projektem edukacyjnym, w który zaangażowały się uczennice: Aleksandra Banach, Oliwia Koper, Kamila Turowska, Samanta Goś oraz Zuzanna Dudziak. Nad oprawą muzyczną czuwała nauczycielka muzyki – pani Urszula Cękała, która ponadto uświetniła uroczystość grą na skrzypcach. Gościem specjalnym był pan Jacek Grykałowski, który na pianinie zagrał m.in. skomponowaną przez siebie muzykę.
 
     Widzowie mieli możliwość zasiąść w kawiarence przy świecach i wysłuchać pięknych utworów o miłości. Nie brakowało wzruszających momentów, ale i takich, kiedy wszyscy się uśmiechali. Razem z uczniami gimnazjum swój talent wokalny i recytatorski zaprezentowali absolwenci i jest to znaczące, że szkoła integruje środowisko, może być miejscem, do którego chętnie się wraca, podejmuje się różne działania. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli mają możliwość wyrażenia siebie, prezentacji talentu, twórczej ekspresji i ogromnej pomysłowości. Odbiór uroczystości jest bardzo pozytywny, a doświadczenie pokazuje, że tego typu spotkania stanowią gwarancję dobrego nastroju, czynią twórców i odbiorców wrażliwszymi, pozwalają miło spędzić czas.
                                                                                                         
                                                                                                                                          E. B.
Powrót