Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Narodowe Czytanie w Bibliotece w...

Aktualności

Narodowe Czytanie w Bibliotece w Jabłonnie

Narodowe Czytanie w Bibliotece w Jabłonnie

Opublikowano: 26.08.2016 Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie już po raz drugi włącza się w prezydencką akcję Narodowe Czytanie i zaprasza do udziału we wspólnym czytaniu „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Zapraszamy do biblioteki w sobotę 3 września na godzinę 17.00.
Powieść "Quo Vadis" została wybrana przez Polaków do wspólnego czytania w tegorocznej odsłonie akcji w internetowym głosowaniu w lutym tego roku. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z innymi perełkami literatury: „Chłopami" Władysława St. Reymonta, „Weselem" Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami" Stefana Żeromskiego oraz powieścią Mari Dąbrowskiej „Noce i dnie”. Dotychczas w ramach akcji „Narodowe Czytanie" czytano wspólnie: „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza (w 2012), dzieła Aleksandra Fredry (2013), „Trylogię" Henryka Sienkiewicza (2014) oraz „Lalkę" Bolesława Prusa(2015) 

Zapraszamy do biblioteki w sobotę 3 września na godzinę 17.00. Wspólnie będziemy czytać  adaptację powieści przygotowaną na tę okazję przez Tomasza Burka, krytyka literackiego, literaturoznawcę i eseistę. Obejrzymy fragmenty filmu Jerzego Kawalerowicza co przygotuje nas do wzięcia udziału w quizie pt.” „Quo vadis książka i film”. Będą też puzzle, legendy i opowieści o starożytnym Rzymie, kolorowanki dla dzieci. 
Powrót