Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Sukcesy na Dożynkach Powiatowych i...

Aktualności

Sukcesy na Dożynkach Powiatowych i Wojewódzkich w Radawcu

Sukcesy na Dożynkach Powiatowych i Wojewódzkich w Radawcu

Opublikowano: 29.08.2016 Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie w Radawcu okazały się być szczególnie udane dla mieszkańców Gminy Jabłonna. Nagrody w kategoriach Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy, Rolnik Lubelszczyzny, Najpiękniejszy Ogród Powiatu Lubelskiego przyznane zostały mieszkańcom Gminy Jabłonna!

W konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Lubelskiego Gminę Jabłonna reprezentowały:
- w kategorii wieniec tradycyjny - wieniec Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrkowie Pierwszym,
- w kategorii wieniec współczesny - wieniec Koła Gospodyń Wiejskich w Wierciszowie.

Komisja Konkursowa oceniajaca wieńce z całego Powiatu Lubelskiego przyznała III miejsce w kategorii wieniec współczesny Kołu Gospodyń Wiejskich w Wierciszowie. Wieniec ten reprezentował Powiat Lubelski w Wojewódzkim Konkursie Wieńców Dożynkowych.

Podczas Dożynek w Radawcu rozstrzygnięty został również konkurs na Najpiękniejszą Posesję Powiatu Lubelskiego. W kategorii "Zagroda wiejska" III miejsce zdobyła Pani Aleksandra Zonik z Wierciszowa, natomiast w kategorii "Posesja" II miejsce otrzymali Państwo Iwona i Andrzej Paszko z Jabłonny Drugiej.

Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski przyznał odznaczenia i dyplomy dla najbardziej zasłużonych rolników z województwa lubelskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się Łukasz Kochaniec z Chmiela.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Powrót