Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Notatki z Afryki czyli spotkanie...

Aktualności

Notatki z Afryki czyli spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Notatki z Afryki czyli spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim

Opublikowano: 09.09.2016 W Gminnym Centrum Kultury w Piotrkowie Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Biblioteką Powiatową w Lublinie zorganizowały spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim, promujące jego książkę „Biel. Notatki z Afryki”.

Książka ta, jak powiedział o niej sam autor, jest bardzo ważnym i osobistym projektem: „Jeśli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku.”

Nasi czytelnicy oraz goście - mieszkańcy okolicznych gmin mieli okazję posłuchać pasjonujących opowieści o Afryce, kontynencie pełnym kontrastów, o wyprawach do swoich ulubionych krajów, sytuacjach budzących lęk i źródłach swoich afrykańskich fascynacji. W trakcie spotkania mogliśmy obejrzeć podczas prezentacji fotografie, wykorzystane w książce oraz posłuchać muzyki. Spotkanie zakończyło się pytaniami ze strony publiczności, która pytała o najbardziej ekstremalne doświadczenia w trakcie podróży czy smaki Afryki. Na koniec długa kolejka i autografy, które zakończyły udany wieczór.

Powrót