Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Sukces KGW z Tuszowa w konkursie na...

Aktualności

Sukces KGW z Tuszowa w konkursie na stroik świąteczny!

Sukces KGW z Tuszowa w konkursie na stroik świąteczny!

Opublikowano: 23.12.2016 17 grudnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się Kongres Organizacji Pozarządowych organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich). Kongres poświęcony był Kołom Gospodyń Wiejskich, które w tym roku obchodzą jubileusz 150 lat działalności na ziemiach polskich.

W spotkaniu uczestniczyły członkinie KGW z terenu LGD „Kraina wokół Lublina” z gmin: Garbów, Jastków, Wysokie, Bychawa, Głusk, Krzczonów, Zakrzew, Bełżyce, Wólka, Konopnica i oczywiście Jabłonna. Naszą gminę reprezentowały Pani z KGW Czerniejów, Tuszów, Piotrków Pierwszy i Jabłonna Druga. 

W programie spotkania były prelekcje na temat historii funkcjonowania KGW, ich roli w rozwoju lokalnych środowisk, propagowaniu tradycji i dziedzictwa kulturowego . Przedstawiane zostały również dobre praktyki i obecne doświadczenia liderek wiejskich związane z działalnością społeczną.

Zorganizowane były również konkursy na najładniejszy stroik świąteczny, najsmaczniejsza potrawę wigilijną oraz ciasto świąteczne. W gronie laureatów nie zabrakło wyrobów kulinarnych i artystycznych wykonanych przez panie reprezentujące KGW z terenu naszej LGD. III miejsce na najładniejszy stroik świąteczny zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Tuszowa - gratulujemy!


Powrót