Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Finał WOŚP w naszej gminie z rekordem!

Aktualności

Finał WOŚP w naszej gminie z rekordem!

Finał WOŚP w naszej gminie z rekordem!

Opublikowano: 14.02.2017 15 stycznia 2017 roku, już po raz 25. podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cała Polska skupiła się wokół niezwykłego celu - zebraniu pieniędzy na sprzęt medyczny dla dzieciaków i osób starszych, który zasili nasze szpitale.
A ponieważ czymś dobrym jest pomagać, także mieszkańcy Gminy Jabłonna wzięli po raz kolejny czynny udział w zbiórce. Młodzież z Gimnazjum Publicznego w Jabłonnie (20 osób) zbierała pieniądze już od środy. W dzień Finału czyli 15 stycznia na terenie gminy kwestowało ponad 25 wolontariuszy.

Jak co roku podczas Finału WOŚP na scenie GCK gościły dzieciaki i młodzież z  ZS z Jabłonny, SP z Tuszowa, SP z Czerniejowa, GP z Piotrkowa i Jabłonny, prezentując układy choreograficzne, pieśni i piosenki, licytując i realizując działania kwestorskie. Na zakończenie wieczoru obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu Teatru Wielkiego Ambarasu ze Skrzynic. A światełko do nieba było nietuzinkowym pokazem instalacji świetlno-muzycznej.

W 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaangażowała się młodzież, dzieciaki, dorośli, a także panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Efektem zaangażowania tak licznej grupy było uzbieranie  25.700zł - jest to jak dotąd najwyższa kwota zebrana poczas wszystkich Finałów WOŚP na terenie naszej gminy. 

Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia, wolontariuszom, występującym dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom, Paniom z KGW, które upiekły pyszne ciasta i zorganizowały kawiarenkę i młodzieży, która prowadziła loterię i fotobudkę, osobom, które przekazały rzeczy na licytację i wszystkim tym, któzy odwiedzili nas tego dnia i wsparli to piękne dzieło każdą przekazaną kwotą.