Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Spotkanie w sprawie zakładania...

Aktualności

Spotkanie w sprawie zakładania organizacji pozarządowych

Spotkanie w sprawie zakładania organizacji pozarządowych

Opublikowano: 24.04.2017 W ubiegłym tygodniu chętni aktywiści z Gminy Jabłonna uczestniczyli w spotkaniu na temat zakładania organizacji pozarządowych, gdzie dowiedzieli się nie tylko o prawnych i formalnych aspektach działalności stowarzyszeń i fundacji, ale także metodą warsztatową pracowali nad pomysłami na własne konkretne działania.

Spotkanie zorganizowało Gminne Centrum Kultury, zaś szkolenie prowadziła, a także wszelką pomoc oferowała Aleksandra Iwańska - Figura - animatorka z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Stowarzyszenia Modrzew. Jedna z grup obecnych na spotkaniu zdecydowała się założyć stowarzyszenie - niedługo GCK będzie o tym oficjalnie informować, na razie grupa jest na etapie rejestracji i uzupełniania formalności. Natomiast pomysły na działania ma i już planuje starać się o dofinansowanie na nie.

Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany tego typu wsparciem, chciał dowiedzieć się, jak założyć organizację - stowarzyszenie lub fundację- istnieje możliwość indywidualnego spotkania z animatorką - prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Kultury, tel: 81 561 30 21 lub e-mail: centrumkultury@jablonna.lubelskie.pl