Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Scena premier GCK pełna emocji

Aktualności

Scena premier GCK pełna emocji

Scena premier GCK pełna emocji

Opublikowano: 24.05.2017 W maju w Gminnym Centrum Kultury w jeden dzień można było dostać dużą dawkę kultury! Na scenie zaprezentowała się Katka Kotecka - poetka, gitarzystka, śpiewaczka, autorka piosenek poetyckich, pochodząca z Podkarpacia podróżniczka, grająca na całym już świecie kameralne i wzruszające koncerty. Po jej występie pierwszy raz oficjalnie w Gminie Jabłonna - premierowo wystąpiła Młodzieżowa Grupa Artystycznych Poszukiwań ze spektaklem "tytuł roboczy: MY".
MGAP to grupa teatralna w składzie: Maja Radecka, Paulina Szyszka, Natalia Dudziak, Martyna Pakosz, Kasia Kowalska, Zosia Bryda, ale MGAP to także regularne warsztaty w GCK - w każdy czwartek o 18:00, a także MGAP to cykliczne comiesięczne sobotnie warsztaty twórcze dla młodzieży.
 
 
Spektakl grupy MGAP w reżyserii Edmunda Kuryluka - kierownika ds. programowych i instruktora teatru i śpiewu w GCK zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Centrum Kultury w Lublinie pn. "Scena Młodych". Gala finałowa tegoż konkursu, na której jeszcze raz będzie można zobaczyć spektakl "tytuł roboczy: MY" odbędzie się 19 czerwca 2017 roku  w Centrum Kultury w Lublinie. Kto nie dotarł na spektakl tym razem - zapraszamy do Lublina, szczegóły gali na stronie internetowej Centrum Kultury w Lublinie.
 
Miło nam, że spędzili Państwo z nami sobotnie popołudnie, a scena GCK żyła dźwiękiem, słowami, obrazami i emocjami.

Po wielkie dawki kultury zapraszamy do GCK!
Katarzyna Krzywicka