Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Z PZU po lekcjach w Szkole...

Aktualności

Z PZU po lekcjach w Szkole Podstawowej w Skrzynicach

Z PZU po lekcjach w Szkole Podstawowej w Skrzynicach

Opublikowano: 25.09.2017 W Szkole Podstawowej w Skrzynicach od września rusza projekt „Z PZU po lekcjach. Warto pomagać” współfinansowany ze środków PZU, realizowany przez Fundację Centrum Inicjatyw.

Projekt odbywa się w trzech szkołach na terenach wiejskich w województwie lubelskim: w Drzewcach, Krzu i Skrzynicach. W ramach projektu uczniowie szkół mogą uczęszczać na bezpłatne zajęcia dziennikarskie, plastyczne, filmowe, fotograficzne, z grafiki komputerowej i o wolontariacie. Głównym celem zajęć jest zachęcenie młodych ludzi do niesienia pomocy- w ramach projektu zorganizowane zostaną charytatywne kiermasze, na których uczniowie będą zbierać datki dla wybranych potrzebujących. Projekt trwał będzie w terminach od 01.09.2017 do 30.06.2018. 

W ramach projektu w Szkole Podstawowej w Skrzynicach odbywają się zajęcia dziennikarskie, fotograficzne, graficzne, plastyczne i teatralne. Zajęcia prowadzi  profesjonalna kadra: dziennikarka, grafik i fotograf. Do udziału w projekcie zgłosiło się 30 uczniów. Zajęcia odbywają się  w 2 grupach wiekowych: starszej (klasy VI-VII) i młodszej (IV-V).

W celu pozyskania dodatkowych informacji o projekcie prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 790 372 335 lub e-mail: centruminicjatyw@wp.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu projektu w mediach społecznościowych "www.facebook.com/zpzupolekcjach.wartopomagac".