Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Wielka malina – czyli kolejny...

Aktualności

Wielka malina – czyli kolejny Jesienny Konkurs Recytatorski w Gminnym Centrum Kultury

Wielka malina – czyli kolejny Jesienny Konkurs Recytatorski w Gminnym Centrum Kultury

Opublikowano: 02.11.2017 Skąd ta malina? Tegoroczny JKR w założeniu głównego organizatora (WOK) dotyczy twórczości Bolesława Leśmiana, dlatego pierwszym skojarzeniem naszym był jego utwór „W malinowym chruśniaku”. Dlatego malina stała się głównym akcentem scenograficzno-kolorystycznym przesłuchania gminnego, które odbyło się w GCK 27 października.
Malinowy kolor rozbił również nudę i szarość jesiennego dnia. Na konkurs stawiła się pełna liczba 49 recytatorek i recytatorów, którzy „walczyli” o wygraną w czterech kategoriach wiekowych. Oceniało ich dyrektorsko-radiowe jury złożone z Izabeli Mazurek, Magdaleny Kowalskiej oraz Tomasza Hanaja. Pierwsza kategoria, czyli dzieciaki w wieku 8-9 lat, była najliczniejsza, grupa liczyła 18 osób, a spośród nich jury wyróżniło Zuzannę Nawłatynę oraz Pawła Ossowskiego, a do kolejnego etapu nominowało Konrada Stylińskiego. Kategoria druga była przeznaczona dla starszych dzieciaków w wieku 10-11 lat. W tej kategorii wyróżniono Zuzannę Salasę oraz Manuelę Górę, natomiast nominację otrzymała Wanesa Wnuk. Młodsza młodzież w wieku 12-13 była najmniej liczną z grup, jednak na tyle dobrą w recytowaniu, iż jury przyznało aż trzy wyróżnienia – Martynie Sałek, Natalii Szyszce oraz Wiktorii Szyszce. Do kolejnego etapu przeszedł Michał Welman. Ostatnia kategoria była przeznaczona dla młodzieży zwanej podczas konkursu „dziadkami i babciami” - była to 15-osobowa grupa w wieku 14-15 lat, ta młodzież przysporzyła jury wielu dylematów, co do wyboru osoby nominowanej, dlatego naginając regulamin - jury do kolejnego etapu nominowało aż trzy osoby – Paulinę Szyszkę, Natalię Dudziak oraz Maję Radecką.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy ciesząc się, że tak licznie wspieramy polską poezję i prozę – poszukując, czytając, zapamiętując, deklamując. Trzymamy również kciuki za naszych nominowanych w etapie wojewódzkim, który odbędzie się pod koniec listopada.