Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Konkurs na kartkę świąteczną...

Aktualności

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

Opublikowano: 20.12.2017 W tym roku już po raz trzeci odbył się Konkurs Plastyczny na Projekt Bożonarodzeniowej Kartki Pocztowej Gminy Jabłonna, który realizuje Gminne Centrum Kultury. Tym razem konkurs był w nowej formule, ponieważ uczestnicy mieli za zadanie wykonać Gwiazdę Betlejemską, która nawiązywać miała do dawnej tradycji kolędowania, czyli chodzenia od domu do domu w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku z dobrymi życzeniami dla gospodarzy.
Jury w składzie: Magdalena Sałek – wójt Gminy Jabłonna, Agata Sztorc – instruktor zajęć plastycznych, szefowa działu edukacji Galerii Labirynt w Lublinie i Edmund Kuryluk – kierownik ds. programowych GCK, zajmujący się tradycją, po obejrzeniu 28 gwiazd betlejemskich, które kwalifikowały się wg regulaminu ze zgłoszonych 32 prac postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
GRAND PRIX w tym roku stanowiły trzy równorzędne nagrody dla: Antoniny i Franka Mielko – wiek 4 i 5 lat, SP Czerniejów, Justyny Skorupskiej – wiek 12 lat, SP Skrzynice oraz Aleksandry Zarosy – wiek 13 lat, SP Skrzynice. Sfotografowane prace tych dzieci znajdują się na kartce świątecznej Gminy Jabłonna, która trafia do partnerów, sąsiadów, instytucji, władz samorządowych, szkół i innych placówek z życzeniami od Gminy Jabłonna.
Decyzją jury wyróżnienia otrzymało osiem osób, a są to: Joanna Bryda – wiek 10 lat, SP Czerniejów, Lena Wajrak – wiek 6 lat, SP Skrzynice, Wiktoria Marciniak – wiek 9 lat, SP Czerniejów, Julia Grzegorczyk – wiek 8 lat, SP Piotrków, Dominik Pilch – wiek 3 lata, Weronika i Natalia Skrobas – wiek 10 i 11 lat, SP Piotrków, Paulina Skorupska – wiek 10 lat, SP Skrzynice, Adrian Młynarski – wiek 8 lat, SP Piotrków.
Oceniając prace jury kierowało się dwoma głównymi kryteriami wyboru: samodzielnością wykonania przez dziecko i nawiązaniem do tradycji dawnego kolędowania.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego konkursu za to, że podjęli się trudu poszukania „jak to dawniej bywało” i stworzenia z pomocą rodziny lub kolegów i koleżanek niesamowicie pięknych dzieł.