Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Dworskie Kolędowanie - przegląd kolęd...

Aktualności

Dworskie Kolędowanie - przegląd kolęd i pastorałek

Dworskie Kolędowanie - przegląd kolęd i pastorałek

Opublikowano: 20.12.2017 W tym roku postanowiliśmy zorganizować dwa etapy Dworskiego Kolędowania – pierwszy odbył się w Gminnym Centrum Kultury 10 grudnia i zgromadził ponad 30 wykonawców, którzy konkurowali w najlepszej i najciekawszej prezentacji tradycyjnych kolęd i pastorałek polskich. Drugi odbędzie się 7 stycznia 2018 roku o godz. 15:30 w Dworku Jabłonna u Braci Mazur.
Występujących w eliminacjach gminnych oceniło jury w składzie: Agnieszka Zarębska, Jan Tarkowski, Kamil Rak i po burzliwej dyskusji postanowiło zmienić kategorie zaproponowane przez organizatorów i przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Kategoria I (soliści w wieku 5-9 lat) I nagroda: Julia Ścibura, II nagroda: Kamila Paszko, wyróżnienia: Gabriela Filozof, Pola Mazur, Julia Skwarzyńska, Konrad Styliński.
 
Kategoria II (soliści w wieku 10-13 lat) I nagroda ex aequo: Natalia Szyszka, Michał Welman, w tej kategorii jury nie przyznało II nagrody i wyróżnień.
 
Kategoria III (soliści w wieku 14 – 18 lat) I nagroda ex aequo: Zofia Bryda, Marcin Pietrzak, w tej kategorii jury nie przyznało II nagrody i wyróżnień.
 
Jury zaproponowało kategorie:
- zespoły dziecięce i młodzieżowe i w ramach niej nagrodziło: I nagroda: zespół Trzy Siostry (Ola, Lena i Maria Łukaszczyk), II nagroda: zespół Dominika Kłysa, Amelii Tarki i Jakuba Kłysa, brak wyróżnień.
 
- dorośli (zespoły i soliści) i w ramach niej nagrodziło: I nagroda: Marzena Radecka, II nagroda: Black Band (Witold Wójcik, Waldemar Stacharski i Piotr Sawicki), wyróżnienia: Zespół Śpiewaczy „Tuszowianki” i Zespół Śpiewaczy KGW z Piotrkowa Pierwszego.