Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności "Bóg jest dla wszystkich... dalekich...

Aktualności

"Bóg jest dla wszystkich... dalekich i bliskich" czyli I Orszak Trzech Króli za nami!

"Bóg jest dla wszystkich... dalekich i bliskich" czyli I Orszak Trzech Króli za nami!

Opublikowano: 07.01.2018 6 stycznia 2018 roku odbył się po raz pierwszy w naszej gminie Orszak Trzech Króli który zorganizowała Parafia rzymsko-katolicka pw. Wniebowstąpienia Pańskiego we współpracy z Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie z/s w Piotrkowie, Zespołem Szkół w Jabłonnie, OSP Jabłonna oraz KGW Jablonna Druga, Urzędem Gminy oraz mieszkańcami parafii.

Trzy orszaki ruszyły z trzech stron Jabłonny, aby spotkać się wspólnie w swojej wędrówce pod Szkołą w Jabłonnie gdzie przywitał ich Ksiądz Proboszcz Zbigniew Cholewa wraz z prowadzącymi to wydarzenie Panią Katarzyną Krzywicką oraz Panem Edmundem Kurylukiem, a także prowadzacym Orszak główny Panem Arturem Lukaszczykiem.

Orszak czerwony eurpoejski prowadził Król Kacper, którym był Pan Adam Kozak, a liderką orszaku Pani Malgorzata Kowalska. Orszak twórzyli mieszkańcy: Szkolnej, Pogodnej, Krzaczkowej, Poprzeczka, domy przy szosie (od granicy z parafią w Piotrkowie do sklepu Mars).

Orszak zielony azjatyski prowadził Król Melchior, którym był Pan Adrian Dudziak, a liderem orszaku Pan Adam Kepka. Orszak tworzyli mieszkańcy: Jabłonny za rzeką, Wesoła, Sałatowa, Wiatraczna, Sachalin.

Orszak niebieski afrykański prowadził Król Baltazar, którym był Pan Radosław Filozof, a liderką orszaku Pani Agnieszka Nawłatyna. Orszak tworzyli mieszkańcy: Radkowa, Czarnej Alei, Słonecznej, Kościelnej, Sklepowej, domy przy szosie (od Czarnej Alei do sklepu Mars).

Pod szkołą spotkały się Orszaki, aby wspólnie rozpocząc podróż do dzieciątka Jezus. Pomogły im wyznaczyć drogę zastępy aniołów z Zespołu Szkół w Jabłonnie, które wspólnie powiodły mieszkańców do Kościoła na spotkanie ze świętą rodziną. Po drodze na wędrujących czekały dwie bramy diabelska oraz anielska, które wszyscy wspólnie przeszli przy pomocy aniołów. Kiedy Królowie zapukali do wrót kościoła otworzył im Józef wraz z aniołami, który zawiódł pielgrzymujących do dzieciątką. Pieśń na przywitanie zaśpiewało Koło Gospodyń Wiejskich z Jabłonny Drugiej. 

Bardzo serdecznie chcemy podziękować Księdzu Proboszczomi Zbigniewowi Cholewie oraz całej Parafii rzymsko-katolickej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, która we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie z/s w Piotrkowie, Zespołem Szkół w Jabłonnie, OSP Jabłonna oraz KGW Jabłonna Druga przygotowała to wydarzenie. 

Dziękujemy wszystkim partnerom za zaangażowanie w organizacje tego wydarzenia, dziękujemy trzem królom Panom: Adamowi Kozakowi, Radosławowi Filozofowi i Adrianowi Dudziakowi, liderom grup orszakowych Paniom Małgorzacie Kowalskiej i Agnieszcze Nawłatynie oraz Panu Adamowi Kępce, którzy pięknie zorganizowali swoje orszaki, dzieciakom które były pięknymi aniołkami, pastuszkami, rycerzami, młodzieży za piękne anielskie i diabelskie role, Panu Dariuszowi Pojęta i Natalii Tarce za wsparcie w wykonaniu relacji fotograficznej i filmowej, a także za uszycie pięknych kolorowych peleryn, które mieli nas wędrujący do Jezuska: Pani Renacie Niedźwiadek, Panu Adamowi Kępce i Paniom z KGW Jabłonna Druga.

FILM - wersja pełna - TUTAJ

FILM - wersja skrócona - TUTAJ