Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Wyniki eliminacji powiatowych...

Aktualności

Wyniki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

Wyniki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”

Opublikowano: 16.01.2018 W dniu 8 stycznia 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lublinie odbyło się podsumowanie etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”.
Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką strażacką, ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Konkurs ten sprzyja również rozwojowi uzdolnień plastycznych.
 
Tematyka konkursu była dość szeroka i obejmowała udział środowiska strażackiego w szkoleniach, zawodach, akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz historię i tradycję pożarnictwa.
 
Stosownie do regulaminu konkurs prowadzony jest w sześciu grupach wiekowych. Spośród 132 zgłoszeń na etapie powiatowym komisja wyłoniła prace zwyciężców, wśród nich dzieci z terenu naszej gminy w grupie wiekowej II, tj. klasy I-III, a są to:
 
  • Noemi Gorzel – Zespół Szkół w Piotrkowie, gm. Jabłonna
  • Martyna Bielkiewicz – Zespół Szkół w Piotrkowie, gm. Jabłonn
  • Jakub Sosnówka – Zespół Szkół w Piotrkowie, gm. Jabłonna
Wyżej wymienione osoby zostały zakwalifikowane to konkursu na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy!