Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Przetarg na OZE rozstrzygnięty!

Aktualności

Przetarg na OZE rozstrzygnięty!

Przetarg na OZE rozstrzygnięty!

Opublikowano: 03.02.2018 Gmina Jabłonna wybrała firmę, która ma dostarczyć i zamontować urządzenia, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Kolektory słoneczne, kotły na biomasę mają być zainstalowane w ciągu ośmiu miesięcy.
W przetargu na realizację inwestycji, podzielonej na dwie części, wystartowało trzech oferentów. Najkorzystniejszą propozycję złożyła firma z Woli Zaradzyńskiej i to ona wykona zadanie za ponad 6 milionów złotych, a większość środków będzie pochodzić z Unii Europejskiej.
 
Przedmiotem projektu "Odnawialne źródła energii na terenie gminy Jabłonna – kolektory słoneczne i kotły na biomasę”  jest dostawa i montaż:
  • 549 instalacji solarnych wspomagających przygotowanie ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych. 
  • 30  kotłów opalanych biomasą (zrębki, pelet) z podajnikiem o mocy 20 kW  i 25 kW.
Właściciele posesji, którzy zadeklarowali udział w projekcie, pokryją część kosztów inwestycji jako wkład własny do projektu. Po podpisaniu umowy z wykonawcą (w ciągu najbliższych trzech tygodniu) Gmina Jabłonna poda ostateczne koszty inwestycji dla każdego z mieszkańców, nie będzie to duża dopłata, ponieważ znaczna część środków została wpłacona przez Państwa w pierwszej racie. Będziemy kontaktować się z Państwem telefonicznie lub drogą listową - prosimy o cierpliwość, ponieważ obecnie musimy przeanalizować oferty i wyłonić ostatecznie wykonawcę.