Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Lekcja kodowania w SP w Tuszowie

Aktualności

Lekcja kodowania w SP w Tuszowie

Lekcja kodowania w SP w Tuszowie

Opublikowano: 03.02.2018 Czy nauka przez zabawę to mit? Zdecydowanie nie! Udowodnili to nasi uczniowie z Szkoły Podstawowej w Tuszowie, którzy w czwartek 25 stycznia wzięli udział w niezwykłej lekcji - lekcji kodowania. Dzięki współpracy z dyrektorem Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Lublinie mogliśmy gościć przedstawicieli urzędu, którzy przygotowali i przeprowadzili te niecodzienne zajęcia w ramach akcji "Koduj z UKE".
Do kodowania dzieci używały gry Scottie Go. To połączenie realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottie’go oraz poznanych w grze innych bohaterów. 
 
Uczniowie klas młodszych, jak i starszych z wielkim entuzjazmem pokonywali kolejne poziomy, układali instrukcje, używali tabletów do skanowania programów i z niecierpliwością czekali na wyniki.
 
Zajęcia bardzo się podobały, były wielką atrakcją codziennych zajęć, pomogły rozwijać u dzieci zainteresowania oraz umiejętność kreatywnego i analitycznego myślenia. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom od prowadzących i nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia.
 
Dziękujemy panu dyrektorowi A. Kaczorowi oraz współpracownikom UKE z Lublina za życzliwość i obecność wśród nas, mamy nadzieję na kolejne ciekawe zajęcia i inspirujące spotkaniasmiley.