Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności I Forum Rolnicze za nami!

Aktualności

I Forum Rolnicze za nami!

I Forum Rolnicze za nami!

Opublikowano: 13.03.2018 W dniu 2 marca b.r. w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie z siedzibą w Piotrkowie odbyło się I Forum Rolnicze, zorganizowane wspólnie przez Gminę Jabłonna i Powiatowy Zespół Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bychawie. Forum Rolnicze, jak mówią organizatorzy, ma zostać cykliczną imprezą odbywającą się corocznie.
W pierwszym panelu prowadzonym przez Krzysztofa Kurusa – Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, uczestnicy mogli zapoznać się z agrotechniką upraw zbóż i rzepaku na podstawie doświadczeń i praktycznych spostrzeżeń pracowników LODR w Końskowoli. Drugi panel poświęcony był nowym zasadom składania wniosków o dopłaty bezpośrednie m. in. składaniu wniosków przez Internet poprzez aplikację eWniosek Plus. Środowisko programu, jego możliwości i wymagania zaprezentowali Maria Pawlak i Henryk Zaręba z Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  w Lublinie. W następnym wystąpieniu producentom rolnym zostały przedstawione przyczyny najczęściej występujących wypadków podczas pracy jaką wykonują na co dzień. Statystykę wypadków w skali kraju oraz skali gminy szczegółowo przedstawił przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie Pan Ireneusz Świderski.
 
Forum zakończyła prezentacja Cezarego Kowalskiego - Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bychawie, poświęcona nowym zasadom naboru wniosków dot. m.in. modernizacji i podnoszeniu wielkości ekonomicznej małych gospodarstw, przyznawaniu premii „Młody Rolnik” w ramach programu PROW 2014-2020.
 
Między panelami liczni uczestniczy mogli swobodnie porozmawiać przy kawie, dzieląc się swoimi doświadczeniami.
 
Marcin Jakubusek (2018)
Powrót
ZIT

Projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego

Planowanie przestrzenne

Zapraszamy do odwiedzenia strony Partycypacja w planowaniu przestrzennym w Gminie Jabłonna

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej

Gospodarka odpadami

Informacje dotyczące odpadów komunalnych