Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Finał Akcji "Odblaskowy Dzieciak"

Aktualności

Finał Akcji "Odblaskowy Dzieciak"

Finał Akcji "Odblaskowy Dzieciak"

Opublikowano: 13.03.2018 W marcu tego roku w ramach akcji „Odblaskowy Dzieciak” zorganizowanej przez Urząd Gminy Jabłonna we współpracy z Komisariatem Policji w Bychawie odbyły się w każdej szkole na terenie naszej gminy spotkania z Misiem Poli.
Wspólnie z Misiem szkoły odwiedzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bychawie. Celem spotkań policjantów z przedszkolakami i uczniami klas I - III było zwiększenie wśród dzieci świadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w praktycznej formie, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania policyjna maskotka – Miś Poli rozdał wszystkim dzieciom opaski odblaskowe sfinansowane przez Urząd Gminy.

Karolina Zaborniak, Danuta Wójcik

Powrót
ZIT

Projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego

Planowanie przestrzenne

Zapraszamy do odwiedzenia strony Partycypacja w planowaniu przestrzennym w Gminie Jabłonna

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej

Gospodarka odpadami

Informacje dotyczące odpadów komunalnych