Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Finał Akcji "Odblaskowy Dzieciak"

Aktualności

Finał Akcji "Odblaskowy Dzieciak"

Finał Akcji "Odblaskowy Dzieciak"

Opublikowano: 13.03.2018 W marcu tego roku w ramach akcji „Odblaskowy Dzieciak” zorganizowanej przez Urząd Gminy Jabłonna we współpracy z Komisariatem Policji w Bychawie odbyły się w każdej szkole na terenie naszej gminy spotkania z Misiem Poli.
Wspólnie z Misiem szkoły odwiedzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bychawie. Celem spotkań policjantów z przedszkolakami i uczniami klas I - III było zwiększenie wśród dzieci świadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
 
Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w praktycznej formie, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania policyjna maskotka – Miś Poli rozdał wszystkim dzieciom opaski odblaskowe sfinansowane przez Urząd Gminy.

Karolina Zaborniak, Danuta Wójcik