Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Karta Dużej Rodziny w formie...

Aktualności

Karta Dużej Rodziny w formie dokumentu elektronicznego

Karta Dużej Rodziny w formie dokumentu elektronicznego

Opublikowano: 28.03.2018 1 stycznia 2018 roku Karta Dużej Rodziny uzyskała nową formą dokumentu elektronicznego. Aplikację można pobrać na smartfony i stosować ją zamiast karty plastikowej.
Karty w formie elektronicznej udostępniane są swoim posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu pozytywnie rozpatrzonego wniosku w systemie SI KDR. Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać na swoich urządzeniach mobilnych nie tylko swoje Karty, ale również Karty pozostałych członków rodziny, co jest bardzo przydatne w przypadku, gdy cała rodzina korzysta z oferty Partnera Karty Dużej Rodziny jednocześnie-wystarczy, że jedna osoba na swoim telefonie pokaże Karty wszystkich członków swojej rodziny. Ponadto aplikacja Karty w formie elektronicznej umożliwia łatwe i szybkie znalezienie najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny dzięki usłudze geolokalizacji.
 
Wnioskowanie o kartę nie jest trudne. Wniosek można złożyć bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jabłonnie lub poprzez stronę internetową  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr/ oraz https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/, gdzie znajdują się wyczerpujące informacje dotyczące wnioskowania o Kartę Dużej Rodziny w formie elektronicznej. Ponadto w Biuletynie informacji publicznej pod adresem: https://www.mpips.gov.pl/bip/ogloszenia-i-wykazy/wsparcie-dla-rodzin-z-d... znajduje się plik zawierajacy objaśnienia do wniosku, a także plik zawierający instrukcję wypełnienia załącznika wniosku ZKDR-04 Informacja o osobach, które będą mogły wyświetlać kartę elektroniczną na swoich urządzeniach mobilnych.