Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności LATO W TEATRZE JUŻ W LIPCU - ZAPISY!

Aktualności

LATO W TEATRZE JUŻ W LIPCU - ZAPISY!

LATO W TEATRZE JUŻ W LIPCU - ZAPISY!

Opublikowano: 17.06.2018 TO JUŻ CZWARTA EDYCJA PROJEKTU LATO W TEATRZE DLA MŁODZIEŻY.  W tym roku pod nazwą: "Koniec to dopiero początek!"

 

ABY SIĘ ZGŁOSIĆ NALEŻY WYPEŁNIĆ ANKIETĘ DOSTĘPNĄ POD LINKIEM: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSceIxf0BMujA-iZYSl25RyPn1LNr46svjlC-bK1y5kp44xfSQ/viewform

 

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 12-18 lat

Spotykamy się codziennie od 16 lipca (pon) do 29 lipca (nd) [z wyłączeniem niedzieli 15 lipca] w Centrum Kultury Gminy Jabłonna w Piotrkowie na warsztatach:

Teatralnych Plastycznych Społecznych Medialnych

W programie także: WYCIECZKI, NOCOWANIE w domu kultury i wiele innych. FINAŁ: spektakl widowisko plenerowe 29 lipca niedziela + ognisko na zakończenie

WAŻNE:!!!! Zapewniamy jeden ciepły posiłek dziennie (obiad), ubezpieczenie, dojazd z Twojego przystanku do Piotrkowa i z powrotem oraz mega czas w super ekipie.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.

Zajęcia odbywają się przez dwa tyg w godz. 10:00 - 18:00 (z przerwą na obiad)

Projekt realizowany jest w ramach Lata w teatrze - programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie finansowanego ze środków Ministerstwa Kultiry i Dziedzictwa Narodowego.


KONIEC TO DOPIERO POCZĄTEK to dwutygodniowe spotkanie młodzieży z podlubelskiej Gminy Jabłonna w twórczej wspólnocie. To także warsztaty teatralne, medialne, plastyczne, lalkowe i społeczne skupione wokół marzeń, planów, oczekiwań i wyobrażeń o przyszłości na przecięciu osi: WIEŚ/MIASTO i BYŁO/BĘDZIE. Co będzie, gdy już stąd wyjadę? Co będzie po wakacjach? Kim będę jak będę dorosła/y? Prowadzący zapraszają młodych ludzi do przygotowania widowiskowego spektaklu plenerowego z wykorzystaniem samodzielnie stworzonych z recyclingu lalek i form przestrzennych. Głównym założeniem jest stworzenie młodzieży przestrzeni do swobodnej twórczości, świadomego uczestnictwa w procesie pracy oraz oddanie w ich ręce ostatecznych decyzji artystycznych dotyczących finałowego pokazu.

PROWADZĄCY ZAJĘCIA:

Edmund Kuryluk - teatrolog, animator kultury, śpiewak, pedagog. Prowadzi zespoły śpiewacze, zajęcia śpiewu i teatralne.

Katarzyna Krzywicka - menedżerka kultury, animatorka społeczności lokalnych, społecznica. Prowadzi zajęcia twórcze metodami pedagogiki teatru.

Agata Sztorc - historyczka sztuki, animatorka kultury, edukatorka, kuratorka wystaw. Prowadzi zajęcia edukacyjne z wszystkimi grupami wiekowymi w galerii sztuki współczesnej.

Hanna Linkowska – fotografka, artystka wizualna, operatorka i reżyserka, śpiewaczka tradycyjna. Prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego oraz fotografii i wideo.

Bliżej rozpoczęcia przypomnimy się smsowo i podamy rozkład jazdy autobusu, który będzie Was woził! Podajcie numery tel koniecznie!

 

Plakat