Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie w...

Aktualności

Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie w Radawcu 2018

Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie w Radawcu 2018

Opublikowano: 15.09.2018 2 września 2018 roku odbyły się Dożynki Powiatowe i Wojewódzkie w Radawcu. W barwnym korowodzie naszą gminę reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich w Wierciszowie i Tuszowie, które niosły piękne wieńce dożynkowe.

Wspólnie z Kołami w przemarszu przez bramę dożynkową uczestniczyli Wójt Gminy Jabłonna Magdalena Sałek, Przewodniczący Rady Gminy Roman Dąbek, Radny Powiatu Lubelskiego Henryk Salasa, Sekretarz Gminy Halina Dziurdzińska oraz Radni z terenu Gminy Jabłonna Bogdan Wałachowski, Ryszard Lis, Stanisław Poleszak, Adam Klimek.

Naszą gminę jak co roku mogliście Państwo spotkać w naszym namiocie w Wiosce LGD.  Dziękujemy za odwiedziny, wspólne gotowanie, picie lemoniady i rozmowy. W tym roku podczas wspólnych spotkań przy naszym stoisku odbywał się pokaz kulinarny Kamila Kotarskiego, wspłautora ksiązki "Kuchnia Lubelska".


Podczas Dożynek, obył się też konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zorganizowany przez Powiat Lubelski - Starostwo Powiatowe w Lublinie - i tu bardzo serdecznie gratulujemy pierwszego miejsca w powiecie Kołu Gospodyń Wiejskich w Wierciszowie! Ich współczesny wieniec okazał się prawdziwą "koronkową robotą"!