Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności 100-lecie Szkoły Podstawowej w Jabłonnie

Aktualności

100-lecie Szkoły Podstawowej w Jabłonnie

100-lecie Szkoły Podstawowej w Jabłonnie

Opublikowano: 26.09.2018 W niedzielę 23 września 2018 r., odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 100–lecia Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Jabłonnie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Rozpoczęto je uroczystym nabożeństwem w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Jabłonnie, gdzie została poświęcona tablica upamiętniająca to wydarzenie. Następnie na plac szkolny przeszedł uroczysty orszak prowadzony przez orkiestrę dętą z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie oraz poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie.

 W dalszej kolejności przystąpiono do części oficjalnej jubileuszu. Dyrektor szkoły - pani Beata Szyszka w swoim przemówieniu przedstawiła rys historyczny szkoły. W takcie ceremonii Wójt Gminy Jabłonna pani Magdalena Sałek wraz z panią dyrektor uhonorowały nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z ponad 25 – letnim stażem pamiątkowymi odznaczeniami. Nie obyło się bez życzeń i gratulacji od licznie przybyłych gości m.in. od Kuratora Oświaty w Lublinie pani Teresy Misiuk, która złożyła również życzenia w imieniu Wojewody Lubelskiego, a także od włodarza gminy i samorządowców oraz innych gości, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością. Ważnym punktem programu był spektakl teatralny przygotowany przez panie Marię Grzesiak, Annę Grzegorczyk i Karolinę Zaborniak. Przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów nawiązywało do historii Polski oraz szkoły.

Po części oficjalnej odbył się program artystyczny: występy taneczne dzieci i uczniów oraz liczne występy absolwentów naszej szkoły. Pod koniec spotkania wspaniale nas bawił zespół muzyczny DMT. 

Na uczestników spotkania tego dnia czekały liczne atrakcje takie jak: wystawa historyczna „100 – lecie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego”, występ grupy cyrkowej, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, sala gier stolikowych, sala zabaw archeologicznych, fotobutka. Absolwenci spotykający się po latach mogli spokojnie porozmawiać w stworzonej na tę okoliczność kawiarni.

Wydarzenie uświetniły panie z kół gospodyń wiejskich z Jabłonny Pierwszej, Jabłonny Drugiej i Skrzynic, które przygotowały dla uczestników wspaniałe potrawy z kuchni polskiej.

W przygotowaniach oraz nad bezpieczeństwem imprezy czuwali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Całość zakończył pokaz fontann i laserów. Przy dźwiękach nastrojowej muzyki, ogniowych i wodnych fontann oraz laserowych świateł ukazywały się zdjęcia z historii naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, osobom i organizacjom, które pomogły nam w przygotowaniu obchodów 100 – lecia. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób ta uroczystość mogła być tak piękna. Dziękujemy wszystkim gościom za złożone życzenia i za to, że chcieliście Państwo świętować z nami tak ważną dla nas uroczystość.