Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności IV Olimpiada ekologiczna

Aktualności

IV Olimpiada ekologiczna

IV Olimpiada ekologiczna

Opublikowano: 15.10.2018 Dnia 11 października br. już po raz czwarty odbył się finał Olimpiady Ekologicznej Jabłonna 2018 zorganizowany dla uczniów z terenu gminy Jabłonna.

Celem olimpiady była popularyzacja wiedzy  ekologicznej, podnoszenie świadomości  oddziaływania człowieka na środowisko, jego  skutków oraz kształtowanie postaw i nawyków  korzystnych dla natury.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy, eliminacje szkolne, odbyły się dnia 8  października 2018 r., uczniowie ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych pisali test wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony atmosfery i zanieczyszczenia środowiska. Do finału konkursu zakwalifikowało się po 3 najlepszych uczniów z każdej ze szkół.

W etapie gminnym dnia 11 października br. 26  uczniów rozwiązywało test wiedzy z zakresu biologii, chemii, geografii oraz ekologii.

Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej:

  1. Antoni Młynarczyk – Szkoła Podstawowa Czerniejów,
  2. Aleksandra Kochaniec – Zespół Szkół w Piotrkowie,
  3. Kacper Niedźwiedź – Zespół Szkół Jabłonnie.

 w kategorii klas VII i VIII  szkoły podstawowej oraz III klasy  gimnazjum:

  1. Bartłomiej Ziętek – Zespół Szkół w Piotrkowie,
  2. Zuzanna Ziętek - Zespół Szkół w Piotrkowie,
  3. Amelia Poleszak- Szkoła Podstawowa Czerniejów.

Wszyscy uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału gminnego Olimpiady wyjadą dnia 16 października br. na wycieczkę dydaktyczną w Góry Świętokrzyskie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a  zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Mamy nadzieję, że udział w olimpiadzie przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz wzbogaci podstawę programową w zakresie nauczania przyrody i ekologii w szkołach.

Olimpiadę  zorganizowano  w ramach projektu i Edukacja  ekologiczna w Gminnie Jabłonna w 2018 r realizowana w Zespole Szkół w Jabłonnie finansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej