Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności Jak oszczędzić na energii i dostać...

Aktualności

Jak oszczędzić na energii i dostać dotacje?

Jak oszczędzić na energii i dostać dotacje?

Opublikowano: 18.10.2018 23 października o godzinie 12 do Urzędu Gminy w Jabłonnej zawitają doradcy z Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego i udzielą bezpłatnych porad o tym jak oszczędzić na rachunkach za energię oraz w jaki sposób skorzystać z dotacji na ten cel.
 

- Nasi doradcy udzielą wszelkich informacji o możliwościach wymiany kotłów, ocieplenia budynków, wymiany okien, montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych oraz możliwościach dofinansowania do tych inwestycji. Doradzą jak korzystnie zmienić dostawcę energii – mówi Henryk Smolarz, dyrektor Regionalnego Biura Energii w Urzędzie Marszałkowskim Lublin.

Wysokość dofinansowania termomodernizacji zależy od dochodów na osobę w gospodarstwie domowym i może sięgać od 30 do 90 procent wartości inwestycji, ale nie może przekroczyć 53 tysięcy złotych. Obejmuje wymiany kotłów na urządzenia piątej generacji, okien, ociepleń budynków. Można również otrzymać preferencyjny kredyt na instalację urządzeń do produkcji odnawialnej energii (solary, panele fotowoltaiczne).

Ty też możesz umówić się na spotkanie i skorzystać z bezpłatnej porady. Regionalne Biuro Energii UMWL 20-029 Lublin, ul. Artura Grottgera 4. Telefony +48 81 537-16-16 lub +48 81 537-16-17. E-mail: doradctwo.energetyczne@lubelskie.pl

Na spotkanie w Jabłonnie zapraszają Wójt Magdalena Sałek oraz Henryk Smolarz, dyrektor Regionalnego Biura Energii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

 

Ulotka, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [12.89 MB]