Gmina Jabłonna

Tutaj jesteś Aktualności I Gminne Drużynowe Biegi Sztafetowe o...

Aktualności

I Gminne Drużynowe Biegi Sztafetowe o Puchar Wójta Gminy Jabłonna

I Gminne Drużynowe Biegi Sztafetowe o Puchar Wójta Gminy Jabłonna

Opublikowano: 28.10.2018 Bieganie od kilku lat staje się coraz modniejsze. Biegają politycy, gwiazdy estrady i telewizji oraz zwykli ludzie. Biegają młodzi i seniorzy.

W piątek 19 października 2018 roku na boisku szkolnym  przy Szkole Podstawowej  w  Tuszowie odbyły się ”I Gminne Drużynowe Biegi Sztafetowe o Puchar Wójta Gminy Jabłonna”, w których udział wzięły  reprezentacje dziewcząt i chłopców ze wszystkich szkół z  terenu naszej gminy. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży oraz  promowanie i zachęcenie  uczniów do biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej.  Zawody uroczyście otworzyli Wójt Gminy Jabłonna oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuszowie, którzy przywitali przybyłych zawodników wraz z opiekunami. Przy jesiennej, ale słonecznej pogodzie jako pierwsi do zawodów przystąpiły  pięcioosobowe drużyny z klas IV-VI na dystansie 500 m. Kolejno o miano najlepszych walczyły  klasy VII-VIII  na dystansie 1000m.

               Wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie składamy ogromne podziękowania: Wójt Gminy Jabłonna za objęcie honorowym patronatem, ufundowanie nagród oraz za wsparcie  organizacji imprezy, p. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuszowie za  stworzenie warunków do organizacji imprezy, Rodzicom ze Szkoły Podstawowej w Tuszowie za  pomoc w przygotowaniu imprezy i  ogniska oraz czuwaniu nad całością, sponsorom:  sklep Lewiatan Jabłonna Druga  oraz  sklep Mar – Lena  Piotrków,  uczestnikom biegu oraz ich opiekunom za udział i wspaniałą atmosferę, uczniom naszej szkoły zaangażowanym w organizację zawodów.

           Puchary, dyplomy oraz pamiątkowe medale zawodnikom wręczyli uroczyście Wójt Gminy Jabłonna p. Magdalena Sałek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuszowie p. Agnieszka Nawłatyna. Po zakończonych biegach organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Wyniki poszczególnych biegów przedstawiają się następująco:

Klasy IV-VI                                                                Klasy VII-VIII:

I m- ZS w Jabłonnie                                                    I m- ZS w Jabłonnie

II m- ZS w Piotrkowie                                                 II m- SP w Czerniejowie

III m- SP w Tuszowie                                                  III m- SP w Skrzynicach

IV m- SP w Czerniejowie                                              IV m- ZS w Piotrkowie

V m SP w Skrzynicach                                                 V m- SP w Tuszowie

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy! Zwycięzcom gratulujemy dobrej kondycji. Pamiętajmy, że sport to zdrowie, a w zdrowym ciele zdrowy duch!

 

 Kochaniec Elżbieta